В Україні кардинально змінилася ситуація на ринку праці: Стало відомо, на кого дефіцит та кому платять 50 тис.

В Україні через брак кадрів водіям пропонують зарплату, розмір якої сягає 50 тис. грн (у Києві). Оператор деревообробного верстата може розраховувати на 30 тис. грн, а електрик із досвідом - близько 60 тис. грн. Оператори на виробництві (працюють з обладнанням), згідно з даними оголошень, одержують близько 20-40 тис. грн. Проте ситуація в регіонах гірша, передають Патріоти України.

Про це йдеться у матеріалі OBOZ.UA. Важко знайти будь-якого співробітника, якому для виконання своїх обов’язків потрібно кілька років досвіду роботи на аналогічній посаді. Це стосується як робітничих спеціальностей, так і "білих комірців" (офісних співробітників).

Державний центр зайнятості фіксує найбільшу нестачу серед кваліфікованих робітників з інструментом. Це такі професії як маляр, швачка, електромонтер: будь-хто, хто виконує фізичну роботу, використовуючи інструмент. Нестачу в цій сфері оцінили в 21%. Водночас ринку потрібно приблизно на 18% більше машиністів та водіїв та на 15% більше спеціалістів в сферу обслуговування (кухарі, офіціанти, продавці). Якщо ж дивитись в розрізі кількості відкритих вакансій, то, як завжди, найчастіше шукають спеціалістів з продажів.

Головні проблеми:мобілізація. Сотні тисяч чоловіків вимушено покинули свої робочі місця;

  • страх мобілізації. Деякі чоловіки відмовляються від зміни роботи чи офіційного працевлаштування, бо разом з цим відбувається оновлення даних у військоматах;
  • біженці. Кілька мільйонів жінок (більшість з яких згідно з даних опитувань мають вищу освіту) знаходяться за кордоном та працюють в країні-перебування;
  • демографічна ситуація. Дефіцит серед спеціалістів робітничих професій спостерігався і до повномасштабної війни. Українській економіці не вистачає молодих чоловіків. Крім того, відбувався дисбаланс і в освіті: коли ринок потребував електриків, будівельників, інженерів, українці здобували освіту менеджерів, юристів та економістів.

OBOZ.UA провів опитування 16 найбільших роботодавців в Україні. Серед них такі компанії як "Метінвест", ДТЕК, "АТБ", "Київстар", IDS та інші. Результати показали: великі роботодавці вже зараз адаптують свої навчальні програми та беруть працівників без досвіду на значну кількість відкритих вакансій.

Проте, далеко не кожна компанія готується приймати на роботу ветеранів (як своїх демобілізованих співробітників, так і тих, що раніше не працювали в їх компаніях). Для цього необхідно вже зараз проводити навчання колективів, розробляти програми перекваліфікації, адаптувати умови роботи для тих, хто отримав інвалідність і т.д.

В Україні різко змінилася кількість пенсіонерів: Що відбувається

субота, 27 липень 2024, 17:35

В Україні, незважаючи на старіння населення, кількість пенсіонерів знижується вже впродовж багатьох років. Наприклад, ще в січні 2020-го, згідно з даними ПФУ, їх було 11,3 млн. За весь час їхня кількість незначно зростала всього кілька разів: у квітні ...

Українцям перерахували пенсії: Ось кому заплатять на тисячі гривень більше

субота, 27 липень 2024, 13:30

Середня пенсія в Україні зросла за останні три місяці приблизно на 73 грн, до 5816 грн. У січні 2024-го українці в середньому отримували 5385 грн. Якщо ж рахувати зміну розміру пенсії за весь час повномасштабної війни, то виплати зросли з 3991 до 5816 ...