Україна, щоб подолати дефіцит робочої сили, вимушена залучати трудових мігрантів з Азії та Близького Сходу. Основні причини нестачі кадрів – масова еміграція українців, мобілізація та дисбаланс на ринку праці. Про це повідомив голова Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин в коментарі ЗМІ. Він прогнозує, що країні доведеться залучати до 400 тисяч трудових мігрантів щорічно, аби компенсувати нестачу працівників, передають Патріоти України.
Вже є конкретні приклади підприємств, які шукають іноземну робочу силу для стабілізації виробництва. За словами Пендзина, основними регіонами залучення робочої сили в Україну є Південно-Східна Азія (Філіппіни, В'єтнам, Бруней) та Близький Схід. Роботодавці надають мігрантам житло безпосередньо на підприємстві, що вирішує питання розміщення працівників.
На прикладі Закарпатської області вже є успішний кейс – меблева фабрика, яка офіційно залучає працівників із Бангладеш. Одне з підприємств Закарпаття, що займається виробництвом меблів, зіткнулося з гострим дефіцитом кадрів. Попри створені умови та конкурентні зарплати, знайти місцевих працівників не вдалося.
У зв’язку з цим підприємство ініціювало залучення 160 працівників із Бангладеш. Для цього керівництво фабрики веде переговори з Міністерством закордонних справ про офіційне оформлення трудових контрактів. На думку експерта, головними причинами дефіциту кадрів є:
За словами Пендзина, на рівні держави потрібна стратегія міграційної політики. Вона мала б включати:
Напередодні Великодня у торгових мережах було зафіксовано «непоганий» тренд: почали знижуватися ціни на деякі овочі та фрукти. А що буде з цінами на продукти після свят, розповів виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин, передаю...
Оновлений варіант угоди щодо копалин між Україною та США став значно якіснішим і зосередженим лише на нових проєктах та інвестиціях. Суперечливі пункти прибрано, а політична частина документа очікується вже найближчими днями. Про це повідомив нардеп Яр...