Попри складну ситуацію на економічному фронті, незабаром для певної категорії українців робоча зміна може стати коротшою, а відпустка довшою. Хто отримає додаткові години вільного часу та чи не загрожує це скороченням заробітної плати? Про нові ініціативи в трудовому законодавстві країни пише видання tribun, передають Патріоти України.
У Верховній Раді зареєстрували ініціативу щодо скорочення тривалості робочих годин для певної категорії громадян. Законопроектом також передбачено для цієї ж категорії збільшення тривалості щорічної відпустки.
Згідно цієї ініціативи, право на скорочення робочої зміни отримають громадяни, які працюють у нічний час. У тексті документу зазначено що робочий час з 22.00 години вечора до 7.00 години ранку вважається нічним.
Отже, якщо щонайменше 3 години робочої зміни працівника припадає на вказані години, то його робота вважатиметься нічною. Та для зарахування громадянина до "нічних працівників" такий трудовий розпорядок має бути щоденним, а кількість відроблених у нічний час годин має становити не менше ніж третину від річної норми робочого часу.
Для таких працівників пропонується скоротити тривалість робочого часу до 7 годин. Та навіть при зазначених умовах праці можуть бути винятки. Наприклад, якщо підприємство залучене до безперебійного виробництва і немає ніякої змоги зменшити тривалість робочої зміни працівників.
Ініціатива також передбачає надання 4 додаткових днів до щорічної відпустки. Наразі в Україні тривалість відпустки в основному становить 24 дні. Отже працівникам, задіяним у нічний час, надаватиметься 28 днів відпочинку щорічно.
Приводом для подання цього законопроекту стало виконання зобов'язань України в рамках Асоціації з Європейським союзом.
"Україна має привести вітчизняне законодавство до положень директиви №2003/88/ЄС щодо окремих аспектів організації робочого часу. Зокрема, в ній є поняття "нічний працівник", – йдеться у пояснювальній записці до зареєстрованого законопроекту.
В Україні чинний закон передбачає цілу низку причин для скасування пенсій або навіть повернення їх до бюджету. При цьому найчастіше пенсіонерам дають 10 днів для того, щоб поновити виплату, передають Патріоти України. Так, відповідно до Закону України ...
Ціни на електроенергію з 1 лютого в Україні знизяться, але пільговий тариф діятиме не для всіх споживачів. Окрім субсидії на комуналку, переселенці зможуть оформити допомогу на оренду житла. Розмір пенсії залишатиметься без змін до весняної індексації,...