В Україні мають намір скоротити тривалість робочої зміни та збільшити відпустку деяким громадянам: Кого стосується

Попри складну ситуацію на економічному фронті, незабаром для певної категорії українців робоча зміна може стати коротшою, а відпустка довшою. Хто отримає додаткові години вільного часу та чи не загрожує це скороченням заробітної плати? Про нові ініціативи в трудовому законодавстві країни пише видання tribun, передають Патріоти України.

У Верховній Раді зареєстрували ініціативу щодо скорочення тривалості робочих годин для певної категорії громадян. Законопроектом також передбачено для цієї ж категорії збільшення тривалості щорічної відпустки.

Згідно цієї ініціативи, право на скорочення робочої зміни отримають громадяни, які працюють у нічний час. У тексті документу зазначено що робочий час з 22.00 години вечора до 7.00 години ранку вважається нічним.

Отже, якщо щонайменше 3 години робочої зміни працівника припадає на вказані години, то його робота вважатиметься нічною. Та для зарахування громадянина до "нічних працівників" такий трудовий розпорядок має бути щоденним, а кількість відроблених у нічний час годин має становити не менше ніж третину від річної норми робочого часу.

Для таких працівників пропонується скоротити тривалість робочого часу до 7 годин. Та навіть при зазначених умовах праці можуть бути винятки. Наприклад, якщо підприємство залучене до безперебійного виробництва і немає ніякої змоги зменшити тривалість робочої зміни працівників.

Ініціатива також передбачає надання 4 додаткових днів до щорічної відпустки. Наразі в Україні тривалість відпустки в основному становить 24 дні. Отже працівникам, задіяним у нічний час, надаватиметься 28 днів відпочинку щорічно.

Приводом для подання цього законопроекту стало виконання зобов'язань України в рамках Асоціації з Європейським союзом.

"Україна має привести вітчизняне законодавство до положень директиви №2003/88/ЄС щодо окремих аспектів організації робочого часу. Зокрема, в ній є поняття "нічний працівник", – йдеться у пояснювальній записці до зареєстрованого законопроекту.

"Ніжки Буша" регочуть з-за океану: В РФ курячі яйця через дефіцит почали продавати за паспортом - як в часи розвалу СРСР

четвер, 1 червень 2023, 23:08

В Росії на Чукотці місцеві жителі скаржаться на дефіцит курячих яєць. У Білибінському районі округу на руки дають не більше 10 шт., при цьому продаж дозволяється тільки за паспортом. Про це повідомив глава регіону Владислав Кузнєцов, пишуть російські З...

Грузинські банки влаштували росіянам неприємний "сюрприз"

четвер, 1 червень 2023, 23:02

З 1 вересня банки Грузії зможуть негайно видавати росіянам з їх рахунків не більше 20% іноземної валюти, що зберігається на них. Це випливає із розпорядження регулятора. До цього часу можна видавати громадянам країни-агресора 60% валюти. Про це пише...