Двигун-генератор створений на базі стаціонарних і суднових дизелів типу ЧН25/34, які протягом багатьох років добре зарекомендували себе в експлуатації в різних природно-кліматичних умовах більш ніж в 40-ка країнах світу, зазначають Патріоти України.
Первомайськдизельмаш — одне з найстаріших машинобудівних підприємств України з більш ніж 140-річною історією. Тут, в Первомайську Миколаївської області, понад 100 років виробляють двигуни внутрішнього згоряння.
Підприємство володіє повним технологічним циклом виробництва двигунів внутрішнього згоряння, яке ведеться на базі власних конструкторсько-технологічних розробок і дозволяє виготовляти такі складні деталі двигуна як: колінчастий вал, раму, блок циліндрів, втулку, кришку робочого циліндра, шатун, поршень, шестерні і т. д., всього близько 10 тисяч деталей.
Сьогодні, всупереч усім негараздам Первомайськдизельмаш традиційно працює в секторі виробництва і постачання енергетичних установок, передає з посиланням на Ukraine News.
З початком кризи в суднобудівній галузі в 90-х роках, завод почав переходити з суднових енергетичних установок на стаціонарні, а також розпочав розробку двигунів, які будуть працюють на газі.
У 2008 році вперше в Україні було освоєно виробництво газопоршневих двигунів і на їх базі когенераційних установок, пристосованих для роботи на газоподібних видах палива, таких як: нафтовий газ, шахтний газ-метан.
У 2015 році завод почав виробництво енергетичних установок, які працюють на біогазі, отримуваного в процесі ферментації відходів переробки сільськогосподарських культур та інших рослинних і біологічних залишків.
Когенераційні установки виробляють як електричну так і теплову енергію.
Шляхом додаткового виробництва теплової енергії в водогрійному теплообміннику-утилізаторі досягається збільшення загальної потужності у 2,5 раза, підвищення ККД до 92% і на 40% скорочення споживання палива в порівнянні з традиційним роздільним виробництвом теплової та електричної енергії.
Основні покупці когенераційних установок — комунальні теплогенеруючі підприємства, які встановлюють їх в котельнях і стають незалежними, отримуючи більш дешеве тепло не підвищуючи тарифи.
Також когенераційні установки Первомаськдизельмашу встановлюють на цукрових заводах, свинофермах, де вони працюють за рахунок відходів виробництва.
Всього на сьогодні в Україні в цій сфері працює понад 80 установок, що виробляють електроенергію і тепло.
Крім внутрішнього ринку, підприємство працює і на експорт. Так, на підприємстві в Латвії українські установки працюють на газі, що отримують з відходів деревини. Українські установки є і в Італії, де вони працюють на пальмовій олії. Також завод обслуговує вже реалізовані машини, виробляючи до них запасні частини та відсилаючи їх в країни де вони сьогодні працюють, а це близько 40 країн світу.
Кілька років тому на заводі впровадили систему менеджменту якості на базі міжнародних стандартів ISO 9001, яка сьогодні дала свої позитивні результати.
Європейський Союз має скасувати санкції проти Росії, оскільки адміністрація Дональда Трампа готова з наступного тижня відкрити "нову еру", передають Патріоти України з посиланням на Telex. "Настав час викинути санкції у вікно і створити з росіянами від...
Стрімке зростання долара США щодо української гривні на початку 2025 року було пов'язане з традиційними сезонними чинниками, тож курс уже відходить від рекордних максимумів. А протягом кінця січня та в лютому 2025 року безготівковий курс гривні може пе...