Українських пенсіонерів активно залучають до ринку праці через дефіцит кадрів, спричинений війною та міграцією молоді. Їх шукають на посади водіїв, охоронців, продавців, прибиральників, касирів, вантажників, менеджерів з продажу, кравців і різноробів. Про це розповіла міністерка соціальної політики Оксана Жолнович в інтерв’ю "Українському радіо". Міністерство соціальної політики України оголосило новий стратегічний напрямок: залучення пенсіонерів до активної участі на ринку праці, передають Патріоти України.
У центрі цієї ініціативи – міністрка Оксана Жолнович, яка заявила, що пенсійний вік не повинен автоматично означати завершення трудового життя. Навпаки, держава має створити умови, за яких люди старшого віку зможуть за бажанням працювати довше, зберігаючи фінансову стабільність і соціальну активність.
"Ми маємо змінити культуру сприйняття старшого віку. Адже такі люди мають досвід, користуючись яким, вони можуть зробити суттєвий економічний внесок", – наголосила Жолнович. Вона підкреслила, що в умовах війни та демографічної кризи пенсіонери – це не тягар, а реальний кадровий резерв. У межах реалізації Стратегії демографічного розвитку до 2040 року, Мінсоцполітики впроваджує:
Особливо важливо – заохочення бізнесу не звільняти працівників поважного віку й активно їх наймати. Війна, мобілізація та еміграція молоді спричинили дефіцит робочої сили.
Саме тому уряд хоче залучити до роботи людей 60+, які ще мають сили, досвід і бажання працювати. За словами Жолнович, пенсія має бути не обов’язковим завершенням трудового шляху, а винятком у тих випадках, коли людина не може працювати фізично.
За даними "OLX Робота", у 2024 році кількість вакансій для пенсіонерів зросла на 33%, а зарплата – до 20 000 грн. Це майже на рівні середньої зарплати по країні. Найбільш затребувані:
Особливо активно до співпраці долучаються малі підприємства – 29% із них наймають пенсіонерів як спосіб подолання кадрового дефіциту. Найбільше вакансій для пенсіонерів зосереджено в Києві, Львові, Харкові, Одесі та Дніпрі. Деякі старші люди навіть змінюють місце проживання заради стабільної роботи або працюють дистанційно.
Роботодавці поступово відходять від вікових стереотипів. Якщо раніше зрілість вважалася обмеженням, то зараз вона – перевага. Люди старшого віку цінуються за надійність, дисциплінованість і життєвий досвід.
Середня пенсія українців, за підрахунками ЗМІ, зросла з початку року на 552 гривень і становить 6341,11 гривні, передають Патріоти України. В той же час в Україні є група людей, чия пенсія (чи довічне грошове утримання) зросло набагато більше. Йдеться ...
Протягом двох останніх років в Україні тариф на електричну енергію підвищували від 1 червня. Втім, цього року, припускають в Кабміні, після завершення опалювального сезону вартість світла може не змінюватися. Про це повідомляє ”24 Канал” із посиланням ...