В Україні оновили валютні обмеження для бізнесу та волонтерів. Зокрема було розширено перелік товарів, які можна буде купувати за кордоном та змінені деякі правила для резидентів та нерезидентів, передають Патріоти України.
Про оновлення повідомили у Національному банку України. У головному фінрегуляторі пояснили це необхідністю збільшити інвестиційну привабливість і обороноздатність країни, залучити приватний іноземний капітал та підтримати волонтерську спільноту. Всі зміни набирають чинності з 11 липня 2024 року
Зокрема вітчизняному бізнесу дозволили відшкодовувати нерезидентам витрати, понесені через їхню участь у наданні зовнішнього кредиту українському позичальнику. Умовою для проведення такої операції є те, що гарантом, поручителем чи страховиком зовнішнього кредиту має бути іноземне експортно-кредитне агентство чи іноземна держава або ж гарантом чи поручителем за таким зобов’язанням є міжнародна фінансова організація (МФО). Крім того:
Крім того, було розширено перелік товарів оборонного призначення, які мають змогу купувати за кордоном волонтери. До зазначеного переліку додали:
Наразі вони мають змогу щомісячно купувати і переказувати за кордон валюту в еквіваленті до 400 тис. грн з метою придбання визначених НБУ товарів задля підвищення обороноздатності України, або ж без обмежень розраховуватися за них гривневими картками. До списку входять:
На додачу нерезидентам дозволили робити благодійні внески на території України у гривні на рахунки державних органів та благодійних фондів. Раніше вони могли здійснювати лише валютні перекази.
Ще Нацбанк дозволив фізособам повертати соціальні виплати, отримані в іноземній державі. Це дозволить українським мігрантам виконувати свої зобов’язання перед повноважними органами іноземних держав і запобігти погіршенню умов надання допомоги.
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...
Шведський економіст та дипломат Андерс Аслунд вважає, що Росія може вичерпати свої ліквідні фінансові резерви до осені 2025 року. Це потенційно може призвести до фінансової кризи, передають Патріоти України. Як пояснює видання MSN, Аслунд зазначає, що ...