В Україні вартість блакитного палива у серпні знизиться приблизно на 30-40 коп. за кубометр. Так, у результаті падіння цін на світових ринках менше платитимуть і рядові українці, повідомляють Патріоти України.
Ціна на газ для населення у серпні зменшиться мінімум на 5,5% у порівнянні із липнем, і складе не більше 4,64 тис. грн без ПДВ за тисячу кубометрів. "Незважаючи на опір монополіста, ми знайшли рішення і змусили "Нафтогаз" продавати населенню газ дешевше. Ціна на блакитне паливо для населення загалом за три місяці знизилася з 5803 до 4640 грн без ПДВ. У результаті дії урядової постанови ціна на газ впала на 25%", – заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман.
Проте, крім "чистої" ціни "Нафтогазу", також треба заплатити 20% ПДВ і тариф на розподіл газу. Останній для кожного підприємства встановлює Національна комісія у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Тому і ціни в різних регіонах можуть відрізнятися приблизно на 50 коп./куб.
В результаті в одних регіонах українці платитимуть близько 6 грн за кубометр, в інших – трохи більше 6 грн.
Зазначимо, для визначення ціни газу за ПСО "Нафтогаз" аналізує чотири показники – ціну для комерційних споживачів за минулий місяць, дані МЕРТ щодо середньої митної вартості газу за минулий місяць, середньозважену ціну на Українській енергетичній біржі, і ціну за урядовою постановою – компанія вибирає з них найнижчу.
В середньому, згідно з нормами споживання, в опалювальний сезон сім'я з трьох осіб у приватному будинку площею 60 кв. м на опалення, підігрів води та приготування їжі витрачала 2,4 тис. грн за старим тарифом на газ. Якби нові тарифи діяли взимку, за цей самий обсяг блакитного палива довелося б заплатити всього близько 1,8 тис. грн. Економія б склала близько 600 грн на місяць.
Сім'я з трьох осіб з однієї газовою плитою:
Сім'я з трьох осіб у будинку 60 кв. м (опалюється газом):
Після серії скандалів навколо МСЕК та інших корумпованих інстанцій стало відомо, що багато хто з прокурорів та інших чиновників настільки знахабніли, що почали «виходити на пенсію», ледь почавши працювати. При цьому вони назначали собі непомірно високі...
Більшість українців, які наразі перебувають у Польщі, приїхали відносно нещодавно. Найбільша частка – 37% – оселилися в країні менш ніж пів року тому. Такі дані опублікували в аналітичному центрі міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal, п...