В Україні планують запустити дві накопичувальні пенсії: Як працюватиме система

В Україні з 2021 року планують запустити дві накопичувальні пенсійні системи, передають Патріоти України.

"Накопичувальним рівнем зможуть користуватися усі потенційні пенсіонери. Хочу зазначити, що є дві окремі накопичувальні пенсійні системи. Перша - це запровадження обов'язкової накопичувальної пенсійної системи з 2021 року. Також працюємо над другою, але для людей віком до 35 років, які працюють на роботах, що надають право на пільгову пенсію. Професійна накопичувальна система також може бути запроваджена наступного року", - заявила міністр соцполітики Марина Лазебна.

За її словами, зараз коефіцієнт заміщення трудових доходів пенсією становить 27-28%. Раніше був 57-60%. "Спостерігаються тенденції до зменшення. А за стандартом Міжнародної організації праці має бути не менше 40%. Якщо через 20 років у нас буде мало людей працездатного віку, хто утримуватиме пенсіонерів? Тому і потрібна накопичувальна система. Зараз точаться дискусії навколо моделі управління та захисту активів", - додала Лазебна.

Накопичувальна професійна пенсійна система охопить майже 150 тис. працівників, зайнятих на роботах із важкими і шкідливими умовами праці. Роботодавець буде платити кошти за працівника на його накопичувальний рахунок. Якщо працівник звільниться, накопичення залишаться за ним. "Законопроєкт проходить процедуру узгодження", - наголосила міністр.

Частину пенсіонерів зобов'язали написати спеціальну заяву: Кого стосується і скільки є часу, щоб не забрали виплату

субота, 12 липень 2025, 11:57

Українські пенсіонери, які виїхали з окупованої території або залишились на ній, мають подати заяву в ПФУ про те, що вони не отримують пенсію в РФ. Це можна зробити особисто в відділенні ПФУ, або ж на Порталі ПФУ до 31 грудня 2025-го. Про це йдеться в...

Індія тестує нове джерело енергії, що може поставити "хрест" на традиційній сонячній енергетиці

субота, 12 липень 2025, 9:32

Якщо найбільш населена країна світу і одна з головних економічних потуг планети досягне успіху у цій царині, енергетичний ринок, перш за все нафтогазовий, відчує це на власних перспективах. Азіатські країни, такі як Індія, вважають за краще впроваджува...