В Україні посилили вимоги до обміну валют: Які купюри не приймуть, і у кого попросять паспорт

У НБУ опублікували нові правила обміну валют в Україні, згідно з якими в пунктах обміну у громадян можуть не прийняти зношені або пошкоджені банкноти, а при обміні доларів або євро в банку обов'язково потрібно буде пред'явити паспорт, зазначають Патріоти України.

Крім того, всі обмінники повинні мати ліцензію на проведення своєї діяльності. Тільки тоді ви зможете залучити до відповідальності винних, якщо вам підсунуть фальшиві гроші. Список обмінників, у яких є ліцензія, опублікований на сайті НБУ.

У Нацбанку рекомендують не купувати валюту в тих обмінниках, які не отримали ліцензію НБУ, адже їх діяльність в Україні фактично є незаконною. Деякі обмінники відмовляються приймати у громадян долари, які мають пошкодження, плями або потертості.

Обміняти пошкоджену або сумнівну купюру іноземної валюти на придатні до обігу банкноти українці за законом можуть в будь-якому банку України. Однак, якщо якість банкноти незадовільна, тоді доведеться заплатити за обмін комісію 30% від вартості банкноти. Рішення про те, чи приймати долари чи ні, приймає касир. Хоча за законом рішення повинно бути прийнято виключно на користь громадянина, який приніс купюри.

У законодавстві не сказано про обов'язкове пред'явлення паспорта при здійсненні таких операцій, але кожен банк має право вимагати у громадянина паспорт для проведення подібної процедури. Раніше повідомлялося, як буде змінюватися курс долара в Україні у вересні, і як зміниться ситуація під кінець осені.

Світовий банк покращив прогноз зростання економіки України на 2023 рік

вівторок, 4 жовтень 2022, 21:53

Світовий банк підвищив прогноз зростання ВВП України у 2023 році з 2,1% до 3,3%. Про це йдеться у звіті Economic outlook, передають Патріоти України. Також Світовий банк покращив оцінку падіння економіки України в цьому році з 45,1% у серпні до 35% зар...

В Україні незабаром розпочнеться опалювальний сезон: Що буде із субсидіями та тарифами

вівторок, 4 жовтень 2022, 7:50

В Україні з 1 жовтня автоматично перерахують субсидії приблизно для 2,5 млн сімей. Ще близько 500 тис. осіб, за оцінками Мінсоцу, додатково оформлять допомогу. Попри дефіцит бюджету, кошти на компенсацію комунальних послуг обіцяють стабільно виділяти, ...