В Україні посилили вимоги до обміну валют: Які купюри не приймуть, і у кого попросять паспорт

У НБУ опублікували нові правила обміну валют в Україні, згідно з якими в пунктах обміну у громадян можуть не прийняти зношені або пошкоджені банкноти, а при обміні доларів або євро в банку обов'язково потрібно буде пред'явити паспорт, зазначають Патріоти України.

Крім того, всі обмінники повинні мати ліцензію на проведення своєї діяльності. Тільки тоді ви зможете залучити до відповідальності винних, якщо вам підсунуть фальшиві гроші. Список обмінників, у яких є ліцензія, опублікований на сайті НБУ.

У Нацбанку рекомендують не купувати валюту в тих обмінниках, які не отримали ліцензію НБУ, адже їх діяльність в Україні фактично є незаконною. Деякі обмінники відмовляються приймати у громадян долари, які мають пошкодження, плями або потертості.

Обміняти пошкоджену або сумнівну купюру іноземної валюти на придатні до обігу банкноти українці за законом можуть в будь-якому банку України. Однак, якщо якість банкноти незадовільна, тоді доведеться заплатити за обмін комісію 30% від вартості банкноти. Рішення про те, чи приймати долари чи ні, приймає касир. Хоча за законом рішення повинно бути прийнято виключно на користь громадянина, який приніс купюри.

У законодавстві не сказано про обов'язкове пред'явлення паспорта при здійсненні таких операцій, але кожен банк має право вимагати у громадянина паспорт для проведення подібної процедури. Раніше повідомлялося, як буде змінюватися курс долара в Україні у вересні, і як зміниться ситуація під кінець осені.

Клянеться всім догодити: Шмигаль розповів, що буде з тарифами на газ та тепло для населення

субота, 25 вересень 2021, 9:10

Так, за його словами, тарифи на газ для населення залишаться незмінними. . "У травні ми запустили річний продукт для людей, де ціна на продукт складає менше 8 грн. Незалежно від коливань на біржах чи хабах ця ціна не змінюється весь опалювальний сезон...

«ПриватБанк» припинив призупинив прийом платежів через додаток. Фінустанова дала роз'яснення

субота, 25 вересень 2021, 8:10

Клієнти «ПриватБанку» в ніч на 25 та 26 вересня не зможуть проводити операції у додатку «Приват24». Про це попередили у фінансовій установі, зазначають Патріоти України. . Згідно з інформацією банку, програма не буде працювати з 22:00 24 вересня по 5...