В Україні повернули податкові перевірки, документ підписав Зеленський: До кого прийдуть "ревізори"

Президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт щодо повернення податкових перевірок для підприємств із зони ризику. Очікується, що документ набуде чинності 7 грудня. У такий спосіб було виконано одну з вимог МВФ, передають Патріоти України.

На сторінці самого законопроєкту інформації про його підписання президентом поки що немає. Однак про це повідомили два "профільні" нардепи:

  • Голова комітету з податків Данило Гетманцев (Слуга народу). "Закон про часткове відновлення перевірок підписано. Вимогу МВФ виконано!" – розповів він.
  • Перший заступник голови цього комітетуЯрослав Железняк ("Голос"). "Підписали №10016д про часткові податкові перевірки", – йдеться у повідомленні.

При цьому Железняк зазначив: якщо документ буде опубліковано 6 грудня, то він набуде чинності наступного дня – 7 грудня. Адже, як повідомляв він раніше, "за текстом закон набирає чинності "не раніше дня, наступного за днем опублікування".

"Податковий маяк" від МВФ

Раніше він пояснював, що "податковий маяк" – один з 19 структурних маяків, передбачених угодою України з МВФ про розширене фінансування. У зв'язку з цим раніше у Верховній Раді було ухвалено законопроєкт №8401, який, зокрема, повернув довоєнну систему оподаткування. Однак у Фонді це Україні не зарахували.

Причина, за словами Железняка, у неузгодженій заміні тексту документа щодо податкових перевірок. Зокрема, зазначив депутат:

  • спочатку у фінальній версії законопроєкту №8401 "фактично перевірки поверталися лише для підприємств із оборотом від 40 млн грн";
  • однак в останній момент у документ було внесено неузгоджені із МВФ зміни.

"МВФ не зараховує нам виконання маяка згідно із законом №8401. І вимагає повернення податкових перевірок", – констатував Железняк.

Кого хочуть перевіряти

Зі свого боку Гетманцев раніше зазначав: за новим законопроєктом, перевірки поновлюються винятково щодо ризикових підприємств. При цьому не повертаються перевірки для ФОП першої та другої груп. Те саме стосується й підприємств із окупованих територій чи територій, де йдуть бойові дії.

Також нардеп підкреслював, що у проведення документальних планових перевірок можуть бути включені платники, які за 2021 рік:

  • мали рівень сплати ННП (податок на прибуток підприємств) менш ніж 50% по галузі. А також ПДВ менш ніж 50% по галузі;
  • удвічі більша дебіторська заборгованість, ніж кредиторська;
  • річний дохід становив понад 10 млн грн. Водночас загальна сума видатків склала понад 75% від суми річного доходу.

У банкоматах стоять обмеження на видачу готівки: Українцям розповіли, скільки грошей можна зняти

четвер, 29 лютий 2024, 17:47

Українці можуть знімати зі своїх рахунків чималі суми через банкомати – проте не безмежні і далеко не завжди. Річ у тім, що після початку повномасштабної війни на зняття готівки було встановлено ліміти – щоб уникнути виникнення її дефіциту, передають П...

"Ми не будемо цапами-відбувайлами": Через протести фермерів Кулеба звернувся до влади в ЄС із жорсткою заявою

четвер, 29 лютий 2024, 10:37

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба звернувся до урядів європейських країн. Він закликав їх розпочати діалог зі своїми фермерами, а не звинувачувати в усіх проблемах Україну, яка не згодна бути "цапом-відбувайлом", передають Патріоти Україн...