В Україні продовжують зростати ціни на цибулю: Фермери розповіли, коли чекати на здешевлення

Ціни на цибулю в Україні за останній рік зросли рекордно, і це ще не межа. За словами фермерів, вартість овоча підвищуватиметься до середини травня, поки на прилавках не з'явиться вітчизняна цибуля, передають Патріоти України.

За словами директора з розвитку Української плодоовочевої асоціації Катерини Звєрєвої, ціни на цибулю б'ють усі рекорди з часів оголошення незалежності України. Запаси цибулі у сховищах українських фермерів уже майже закінчилися, тож тенденція подорожчання цибулі протягом березня-квітня збережеться.

Експерт додала, що більшість українських фермерів, які вирощують цибулю, не мають професійного обладнання для її тривалого зберігання. Овоч швидко псується і не долежує до 12 місяців. Саме тому фермери намагаються продати продукцію одразу після збирання врожаю чи до початку перших морозів.

Багато хто з них має сховища, але цього року через війну та обстріли Росією стратегічної інфраструктури значно збільшилися і виробничі витрати. Через перебої з електроенергією врожай на зберіганні у сховищах почав псуватися швидше, тому ту цибулю, яка залишилася лежати до цього дня, продають за завищеними цінами, оскільки більша частина врожаю просто зіпсувалася.

У світі фіксується глобальний дефіцит цибулі, оскільки деякі країни запровадили експортні обмеження для захисту локальних ринків.

Станом на 21 березня, цибуля в українських супермаркетах коштує в середньому 57,88 грн. Це на 12 грн дорожче, ніж минулого місяця. Найдешевше цибулю можна купити у Varus – по 49,90 грн, а у Megamarker овоч уже продають по 69,90 грн/кг.


Готуйтеся до удару! Українцям влітку можуть повернути відключення світла

середа, 14 травень 2025, 11:56

В Україні в липні-серпні можливі погодинні відключення електроенергії через сильну спеку, яка традиційно призводить до зростання споживання електроенергії, особливо у вечірні години. Очікується, що це може спричинити дефіцит у системі, якщо частина ене...

Є великі перепони: У FT розкрили реальні перспективи угоди про надра зі США і пояснили, чому вигод можна не чекати 10 років

середа, 14 травень 2025, 11:28

Угода про надра між Україною та США не призведе до запуску видобутку щонайменше протягом десяти років і потребуватиме значних інвестицій з боку приватного сектору. Про це повідомляє газета Financial Times, передають Патріоти України. Угода має на меті ...