В Україні продовжують зростати ціни на цибулю: Фермери розповіли, коли чекати на здешевлення

Ціни на цибулю в Україні за останній рік зросли рекордно, і це ще не межа. За словами фермерів, вартість овоча підвищуватиметься до середини травня, поки на прилавках не з'явиться вітчизняна цибуля, передають Патріоти України.

За словами директора з розвитку Української плодоовочевої асоціації Катерини Звєрєвої, ціни на цибулю б'ють усі рекорди з часів оголошення незалежності України. Запаси цибулі у сховищах українських фермерів уже майже закінчилися, тож тенденція подорожчання цибулі протягом березня-квітня збережеться.

Експерт додала, що більшість українських фермерів, які вирощують цибулю, не мають професійного обладнання для її тривалого зберігання. Овоч швидко псується і не долежує до 12 місяців. Саме тому фермери намагаються продати продукцію одразу після збирання врожаю чи до початку перших морозів.

Багато хто з них має сховища, але цього року через війну та обстріли Росією стратегічної інфраструктури значно збільшилися і виробничі витрати. Через перебої з електроенергією врожай на зберіганні у сховищах почав псуватися швидше, тому ту цибулю, яка залишилася лежати до цього дня, продають за завищеними цінами, оскільки більша частина врожаю просто зіпсувалася.

У світі фіксується глобальний дефіцит цибулі, оскільки деякі країни запровадили експортні обмеження для захисту локальних ринків.

Станом на 21 березня, цибуля в українських супермаркетах коштує в середньому 57,88 грн. Це на 12 грн дорожче, ніж минулого місяця. Найдешевше цибулю можна купити у Varus – по 49,90 грн, а у Megamarker овоч уже продають по 69,90 грн/кг.


У Києві українцям без вищої освіти готові платити понад 40 000: Кого шукають

неділя, 16 червень 2024, 11:27

Хороші гроші в Україні можна заробляти, не маючи вищої освіти - зокрема, будучи фахівцем в одній із робочих сфер. Наприклад, у Києві роботодавці готові платити представникам деяких спеціальностей 40 тис. грн і більше, передають Патріоти України. Зокрем...

Зброя та боєприпаси для України - вигідний бізнес: Sunday Times розповідає, як посередники наживаються на війні

неділя, 16 червень 2024, 10:56

Українська сторона під час закупівлі зброї та боєприпасів зіштовхується з посередниками, які серйозно завищують ціну. Про це розповів засновник Агенції оборонних закупівель України, юрист Володимир Пікузо в інтерв'ю The Sunday Times, передають Патріоти...