В Україні планують кардинально змінити правила видачі мікрокредитів, зокрема, обмеживши відсоткові ставки за ними 1% на день. Справа в тому, що нині фінкомпанії, які видають "швидкі кредити", часто не перевіряють платоспроможність позичальників, а рівень процентної ставки за позикою виявляється непідйомним для клієнтів, передають Патріоти України.
Законопроєкт про обмеження відсоткових ставок (№ 9422 вже ухвалили за основу депутати Верховної Ради. Голосування відбулося 21 вересня. Як повідомив нардеп Ярослав Железняк ("Голос"), за виступили 243 народні обранці, а щодо фракцій голоси розділилися таким чином:
Ініціатором змін став Національний банк України (НБУ). "Законопроєкт пропонує обмежити максимальну ставку на рівні 1% на день. На сьогоднішній день вона сягає 2-3% і більше", – пояснив Железняк.
Як раніше розповідав голова НБУ Андрій Пишний, висновки щодо необхідності обмежити ставки за мікрокредитами Нацбанк зробив, ґрунтуючись на тисячах скарг від українців. Загалом, за його словами, нові правила дозволять:
Володимир Путін доручив уряду створити нову правову основу для іноземних компаній, які в майбутньому можуть захотіти інвестувати в Росію. Це, за даними Bloomberg, є найбільш конкретним сигналом того, що Москва готується до зняття санкцій і повернення з...
Після прогнозів НБУ про «тотальне подорожчання» українцям вже не надто віриться в те, що коли-небудь продукти можуть падати в ціні, передають Патріоти України. Втім, такий варіант розвитку подій цілком можливий, вважає заступник голови Всеукраїнської а...