В Україні розпочалася масштабна перевірка даних отримувачів соціальних виплат, у тому числі й пенсіонерів, про проведення якої говорили вже досить давно. Про це розповіла в етері "Українське радіо: Вінниця" керівниця Головного управління Пенсійного фонду області Олена Корчака, передають Патріоти України.
За її словами, перевірку даних отримувачів проводять Міністерство фінансів України та Пенсійний фонд. Верифікації підлягають особисті дані пенсіонера: прізвище, ім’я, по-батькові, дата народження, ідентифікаційний номер, серія, номер паспорта, ІД-картки або інші документи, що засвідчують особу.
Звірка проводиться між даними реєстру застрахованих осіб, який адмініструє Пенсійний фонд із даними Державних податкової та міграційної служб України, а також даними з держреєстру актів цивільного стану громадян Міністерства юстиції України.
Припинення нарахування та здійснення державної виплати за результатами перевірки провадиться:
- якщо пенсія призначена на підставі документів, що містять неправдиві відомості;
- на весь час проживання пенсіонера за кордоном, якщо інше не передбачено міжнародним договором України;
- у разі смерті одержувача пенсії.
Застраховані особи зобов’язані повідомляти органи Пенсійного фонду про зміну даних, що вносяться до персональної облікової картки у системі персоніфікованого обліку та Держреєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування; виїзд за межі держави та про обставини, що викликають зміну статусу, протягом десяти днів з моменту їх виникнення.
Олена Корчака зазначила, що з 1 травня 2023 року до Головного управління надійшла інформація про «недійсні» паспорти за 826 особами, з них до 564 електронних пенсійних справ внесено оновлені дані.
З 1 березня проіндексують пенсії практично для всіх українців на заслуженому відпочинку. У проекті бюджету ПФУ передбачено індексацію на рівні 10%, при цьому за останніми підрахунками експертів вона може становити понад 11%. Про це йдеться у матеріалі ...
Балаклійський районний суд Харківської області зобов'язав місцеву жительку заплатити "Харківгазу" 115,8 тис. грн через пошкоджену пломбу на лічильнику. Жінка отримала будинок у спадок, а під час перевірки представники оператора виявили порушення. Про ц...