Фахівці та влада розробили графіки відключення електроенергії в Україні, їх запровадять із 1 жовтня. Про це повідомило видання "Обозреватель" із посиланням на джерела в уряді та голів енергокомпаній, передають Патріоти України.
Віялові відключення, за даними співрозмовників, почнуться після нових ракетних ударів армії Росії. Можливі проблеми з розподілом або генерацією струму і, за оцінками експертів, в часи пікових навантажень буде дуже складно уникнути відключень.
В Україні вже полагодили приблизно 70% пошкоджених ТЕС і ТЕЦ. Голова парламентського комітету з питань енергетики та ЖКГ Андрій Герус сказав, що Україна увійде в опалювальний сезон приблизно з такими самими потужностями, як у 2022 році.
Багато питань не тільки в наявності необхідного обсягу генерації, а й у можливостях розподілу електрики. Усе залежить від ступеня успішності атак ЗС РФ, додав він.
Дефіцит електроенергії може бути сильним через відсутність у системі Запорізької АЕС і перекрити імпортом його не вийде. Імпортна електроенергія коштує дорого і не покриє тарифи, пояснив виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук.
Енергетики представили приблизне розуміння, як довго триватимуть блекаути. У Львівській області вони почнуться з 1 жовтня за розпорядженням "Укренерго" і триватимуть до двох годин поспіль і максимум чотири години на добу.
У Полтавській області можливі шість черг відключення світла. Графіки аварійних і планових відключень розробили й у Вінниці, періодичність відключень у цих регіонах може тривати від двох до чотирьох годин поспіль.
"Є розпорядження міністерства, усі мають підготувати графіки й проінформувати споживачів. Це не означає, що з 1 жовтня почнуться відключення. Багато чинників: температура, ситуація з генерацією, російські атаки. Вам зараз ніхто не скаже точно, як і що буде", — додає співрозмовник видання в уряді.
Для підготовки до відключень світла потрібно дотримуватися вже всім відомих правил. Якщо у квартирах давно не перевіряли проводку, бажано звернутися до електрика.
"Перепади в напрузі можуть призвести до нових проблем. Слід встановити реле напруги. Якщо щиток розташований всередині квартири, реле можна встановити індивідуально для стабілізації напруги", — зазначає видання.
Реле дасть змогу в разі різкого падіння або стрибка напруги відключити подачу струму до стабілізації. Техніка не отримає шкідливого струму. Рекомендується мати повербанки, акумуляторні системи та генератори за наявності технічної можливості їх встановлення.
У відділеннях "Укрпошти" незабаром можна буде придбати ковбасні вироби. Так компанія хоче збільшити власні прибутки. Про це розповів в інтерв’ю Forbes Ukraine генеральний директор поштового оператора Ігор Смілянський, передають Патріоти України. Через ...
Меморандум про угоду щодо корисних копалин було підписано Україною і США у віртуальному форматі, роботу над повним економічним договором планують завершити до кінця наступного тижня. Про це пише Financial Times, передають Патріоти України. За словами у...