В Україні значно здорожчали комунальні послуги. За рік – з листопада 2023-го до жовтня 2024-го – тарифи зросли загалом на 18,7%. Втім, не на всі. Так, електроенергія здорожчала одразу на 63,6%, а ціна на низку інших послуг залишилася на колишньому рівні, передають Патріоти України
Про це повідомили у Держстаті. Там зазначили, що крім електроенергії здорожчали:
Водночас тарифи на низку позицій залишилися на колишньому рівні. Це:
Або не буде електрики, або будуть ринкові ціни
Зі свого боку, директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко розповів OBOZ.UA, що українських побутових споживачів (будинки, квартири та ін.) будуть змушені перевести на ринкові тарифи на електроенергію – інакше країна залишиться без енергопостачання. Очікувати нових розцінок слід протягом найближчих 1-1,5 року.
"Я абсолютно впевнений, що це станеться. Тому що у нас є дуже простий вибір: або не буде електрики, або будуть ринкові ціни. Думаю, що вони десь протягом року-півтора (ринкові тарифи. – Ред.) будуть з'являтися. Можливо, з якимось перехідним періодом. Але я не бачу тому альтернатив", – визнав експерт.
При цьому він запевнив, що для частини клієнтів перехід на ринкові тарифи означатиме зниження ціни. Проте загалом, "усі мають купувати електрику на ринку".
Водночас, зазначив Харченко, перехід на ринкові тарифи має супроводжуватись адресною підтримкою тих, для кого нові розцінки виявляться непосильними. Тим паче, що це виявиться дешевше, ніж компенсувати поточний низький тариф.
"Дешевше дати повну підтримку, скажімо, ветеранам, пенсіонерам, – навіть на 90% компенсувати ринкові ціни. Але при цьому для державного бюджету це буде в 2,5-3 рази менше навантаження, ніж низькі тарифи, які ми зараз маємо. Адже надходження збільшаться", – пояснив він.
Виплати українцям із другою та третьою групою інвалідності не скасують. Інформація про скасування не відповідає дійсності. Про це повідомило Міністерство соціальної політики, передають Патріоти України. У відомстві наголосили, що зберігаються усі випла...
У Нацбанку мають намір працювати над тим, щоб різниця між готівковим та офіційним курсом долара не перевищувала 3%. Головне ж завдання регулятор бачить собі у забезпеченні стійкості гривні. Про це йдеться у Стратегії НБУ. За нею, рух до поступового осл...