В Україні тепер можна поміняти прострочені продукти або повернути кошти: Що варто знати про зміни

В Україні затвердили новий порядок повернення непридатних або небезпечних харчових продуктів, який передбачає їх заміну чи відшкодування коштів покупцям. Порядок почне діяти лише після скасування воєнного стану, передають Патріоти України.

Про це повідомляється на Урядовому порталі. Ця ініціатива, розроблена на основі оновленої редакції Закону України "Про захист прав споживачів", має на меті захист прав покупців і створення прозорих правил взаємодії між споживачами та бізнесом.

Однак нововведення набуде чинності лише після завершення або скасування воєнного стану в країні, про що уточнили на урядовому порталі. Новий механізм передбачає можливість:

  • заміни непридатних або небезпечних харчових продуктів на аналогічні придатні;
  • повернення коштів покупцю за неякісний товар.

Документ також регулює:

  • терміни повернення або заміни харчових продуктів залежно від їх виду;
  • порядок дій, які повинні здійснити покупець і продавець;
  • особливості повернення товарів, придбаних онлайн.

Новий порядок чітко визначає строки, у які покупець має право повернути або замінити продукти харчування. А саме:

  • протягом доби – для продуктів, що потребують зберігання за температури до +6°C;
  • не пізніше трьох днів – для товарів із граничним терміном споживання до 14 днів або мінімальним терміном придатності, але виключно до завершення строку придатності;
  • не пізніше 14 днів – для продуктів із терміном придатності понад 14 днів.

Для товарів, придбаних через інтернет, відлік термінів розпочинається з моменту фактичного отримання продуктів покупцем. За словами заступниці міністра економіки Тетяни Бережної, нововведення створить рівновагу між інтересами споживачів і бізнесу.

Покупці отримають реальний захист своїх прав, а підприємці зможуть уникати судових спорів та зменшити ризик перевірок з боку контролюючих органів. "Запропонований механізм дозволить врегульовувати спірні питання швидко і без зайвих звернень до суду, що сприятиме створенню цивілізованого ринку споживчих товарів", – зазначила вона.

Українці зобов'язані перевіряти лічильники газу: Ось коли потрібно робити повірку і хто за це платить

понеділок, 24 лютий 2025, 19:45

Українцям слід перевіряти газові лічильники, щоб гарантувати точний облік спожитого газу, уникнути переплат та вчасно виявити технічні несправності. Повірка здійснюється періодично залежно від типу лічильника, а всі витрати покриває Оператор газорозпод...

Долар чи євро? Українцям розповіли, у якій валюті краще тримати гроші: Ось що відбувається на ринку

понеділок, 24 лютий 2025, 16:50

В експертному середовищі вважають, що в короткій перспективі долар виглядає більш привабливою валютою для переведення в неї заощаджень, ніж євро. Річ у тім, що нині американська валюта має перспективи посилення, а отже, є більш надійною та прибутковою,...