В Україні власників генераторів можуть оштрафувати на 500 тис. грн: Хто опиниться в зоні ризику

Українці, які користуються генераторами, можуть отримати штрафи, сума яких досягає 500 тис. грн. Справа в тому, що зберігати пальне для генератора без відповідної ліцензії не можна, а підприємствам узагалі потрібно оформляти спеціальні документи. Про те, чому українці можуть заплатити пів мільйона штрафу та які є винятки з правил, а також як правильно користуватися генераторами, – читайте в матеріалі, який Патріоти України пропонують вашій увазі.

Якщо в підприємця немає дозволу на зберігання, то це є порушенням законодавства, яке карається сумою до 500 тис. грн. Але існують деякі винятки з правил (відповідно до ст. 15 Закону № 481):

  • підприємства, установи та організації, що повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевого бюджету;
  • підприємства, установи та організації системи державного резерву;
  • суб'єкти господарювання для зберігання палива, що споживається для власних виробничо-технологічних потреб виключно на нафто- й газодобувних майданчиках, бурових платформах і не реалізується через місця роздрібної торгівлі.

Чим небезпечний генератор і як правильно користуватися

В Україні вже зафіксовано випадки травмування і загибелі людей під час порушення правил експлуатації генераторів. Під час використання забороняється його:

  • встановлювати всередині приміщення;
  • встановлювати на балконі;
  • зберігати запас палива на відстані від генератора меншій за 10 метрів;
  • використовувати генератори чи інші пристрої, які не є сертифікованими в Україні;
  • під'єднувати генератор до електричної мережі.

Генератори можна встановлювати тільки ззовні будівель, але відстань повинна бути не меншою за 6 метрів. Виняток – коли стіна, за якою стоїть пристрій, протипожежна.

Джерело: Обозреватель

Дуже важливий крок! Рада скасувала сплату ПДВ та мита при ввезенні дронів, тепловізорів та рацій

понеділок, 6 лютий 2023, 15:59

Верховна Рада звільнила від сплати мита та податку на додану вартість ввезення дронів, тепловізорів та рацій в країну, передають Патріоти України. "Рада схвалила наші законопроекти №8360/8361-д щодо звільнення від ПДВ та мита ввезення коптерів, теплові...

Впливає багато факторів: Аналітик спрогнозував, яким буде курс долара найближчими днями

понеділок, 6 лютий 2023, 15:30

Найближчими днями, з 6 до 10 лютого, у банках готівковий курс долара в Україні перебуватиме в коридорі від 39,60 до 41,00 грн/дол., а євро - від 42,20 до 44,20 грн/євро, передають Патріоти України. Такий прогноз зробив аналітик Олексій Козирєв, зазначи...