В Україні власників генераторів можуть оштрафувати на 500 тис. грн: Хто опиниться в зоні ризику

Українці, які користуються генераторами, можуть отримати штрафи, сума яких досягає 500 тис. грн. Справа в тому, що зберігати пальне для генератора без відповідної ліцензії не можна, а підприємствам узагалі потрібно оформляти спеціальні документи. Про те, чому українці можуть заплатити пів мільйона штрафу та які є винятки з правил, а також як правильно користуватися генераторами, – читайте в матеріалі, який Патріоти України пропонують вашій увазі.

Якщо в підприємця немає дозволу на зберігання, то це є порушенням законодавства, яке карається сумою до 500 тис. грн. Але існують деякі винятки з правил (відповідно до ст. 15 Закону № 481):

  • підприємства, установи та організації, що повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевого бюджету;
  • підприємства, установи та організації системи державного резерву;
  • суб'єкти господарювання для зберігання палива, що споживається для власних виробничо-технологічних потреб виключно на нафто- й газодобувних майданчиках, бурових платформах і не реалізується через місця роздрібної торгівлі.

Чим небезпечний генератор і як правильно користуватися

В Україні вже зафіксовано випадки травмування і загибелі людей під час порушення правил експлуатації генераторів. Під час використання забороняється його:

  • встановлювати всередині приміщення;
  • встановлювати на балконі;
  • зберігати запас палива на відстані від генератора меншій за 10 метрів;
  • використовувати генератори чи інші пристрої, які не є сертифікованими в Україні;
  • під'єднувати генератор до електричної мережі.

Генератори можна встановлювати тільки ззовні будівель, але відстань повинна бути не меншою за 6 метрів. Виняток – коли стіна, за якою стоїть пристрій, протипожежна.

Джерело: Обозреватель

Світовий ринок достукався до України: Найбільші мережі вітчизняних АЗС знизили ціни на дизпаливо. Де здешевлення найбільше?

вівторок, 20 травень 2025, 8:56

Минулого тижня (з 12 по 19 травня) українські мережі АЗС знизили роздрібні ціни на дизельне паливо. Це відбулося внаслідок зниження гуртових цін на цей вид пального, повідомляє галузеве видання enkorr із посиланням на дані моніторингу Консалтингової гр...

Почалося "переформатування": В Україні масово скорочують айтівців - у чому причина і кого шукають натомість

вівторок, 20 травень 2025, 7:39

В Україні 19% айтівців були звільнені протягом останнього року, найчастіше це мідли та сеньйори, яких скорочували через фінансові труднощі, оптимізацію або завершення проєктів. Водночас компанії активно шукають досвідчених технічних фахівців у сферах р...