Українцям, що мають статус внутрішньо переміщених осіб (ВПО), компенсують вартість оренди житла. Головною умовою для виділення допомоги має бути укладений договір про оренду. Про це, як повідомляє кореспондент OBOZ.UA, заявила перша заступниця міністра соціальної політики України Дарія Марчак. Вона пояснила критерії, за якими держава вираховуватиме, чи відповідає учасник умовам програми, передають Патріоти України.
"Буде схоже на те, як працює субсидія на житлово-комунальні послуги. Ми будемо для родини враховувати з одного боку її фінансовий стан, з іншого – кількість членів родини (умовно, яка мінімальна площа орендного житла потрібна для цієї родини) і вартість житла в різних регіонах. І ми будемо вираховувати те, який обсяг фінансової підтримки потрібний для оренду житла в конкретному регіоні", – зазначила Марчак.
Заступниця міністра нагадала, що цей інструмент було ухвалено у жовтні. Але тоді дія програми поширювалася тільки на 9 регіонів. Тепер її планують розширити на решту країни.
"Вже зараз бачимо перші фідбеки по регіонах і вже поширюємо цей інструмент по всій країні. Також у межах цього інструменту ми також будемо компенсувати ставку податку, яку має заплатити орендодавець, щоб стимулювати його укладати офіційні договори оренди, тому що ми розуміємо, що це єдиний інструмент юридичного захисту внутрішньо переміщених осіб від того, щоб на завтра родину ВПО не виселили, не підвищили орендну плату вдвічі", – зазначила Марчак.
За підрахунками Державного агентства відновлення, для повернення українців з-за кордону та підтримки тих, хто залишився, потрібно близько мільйона нових квартир. З цією метою в Україні оновлять комунальний житловий фонд і побудують на першому етапі 8 тис. нових помешкань.
Якщо вашій мамі або татові не вистачає страхового стажу для пенсії у 60 років - є спосіб допомогти. І так, докупити пенсійний стаж за батьків реально, - пояснили у Пенсійному фонді, передають Патріоти України. У 2025 році для виходу на пенсію в 60 рокі...
2025 року в Україні підвищення пенсій торкнеться лише тих, хто досяг встановленого вікового порогу. Йдеться про доплати за вік, на які може претендувати більшість пенсіонерів. Граничний розмір такої надбавки становить 570 гривень. Про це пише видання O...