В Україні виник кадровий голод: Яких працівників не вистачає і що буде з зарплатами

На ринку праці України виник дефіцит кадрів, проте далеко не у всіх галузях, що призводить до перекосів. Найсильніше кадровий голод відчувається в переробній промисловості та будівництві. При цьому нестача співробітників спонукає роботодавців піднімати зарплати, передають Патріоти України.

Про це йдеться у звітіНаціонального банку України (НБУ). За даними Нацбанку, ринок праці України потроху оговтується після шоку, пережитого на початку повномасштабного вторгнення РФ.

Зокрема, скорочується безробіття. З 21,1% у 2022 році цей показник знизиться до 19,1% у 2023-му. А до 2025 року безробіття скоротиться до 14,2%, прогнозують у Нацбанку.

"Незважаючи на це, ситуація на ринку праці залишається складною. Одна з головних причин - структурні перекоси на ринку праці, викликані війною. У результаті роботодавці часто не можуть знайти відповідного фахівця на відкриту вакансію", – констатували НБУ.

Втім, регулятор фіксує і позитивні наслідки, адже що вища конкуренція за співробітника, то вища зарплата. Крім того, до зростання окладів найближчими роками бізнес підштовхуватиме і поступове відновлення економіки.

"У наступні роки зарплати українців зростатимуть як у номінальному, так і реальному вимірі х. Однак це зростання буде нерівномірним за секторами через вищезгадані структурні перекоси", – вважають аналітики Нацбанку.

При цьому у вже підписаному президентом Володимиром Зеленським Бюджеті-2024 міститься прогноз, згідно з яким наступного року працюючі українці отримуватимуть у середньому 21 809 грн. Якщо номінальна зарплата справді досягне такого рівня, навіть із урахуванням інфляції реальна зарплата збільшиться на 8,5%. Це дозволить частково компенсувати зростання цін.

Зростання середньої зарплати почасти пояснюється підвищенням мінімалки. Так, у січні 2024 року її збільшать із 6700 до 7100 грн, а у квітні – до 8000 грн. Це значне зростання зарплат (близько 20%).

В Україні перевірять правомірність пільг для більш ніж мільйона громадян: Хто під прицілом

п’ятниця, 4 квітень 2025, 10:22

В Україні готують єдину методику верифікації пільг громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу. Це стосується кожного з 1,2 млн українців, які отримують пільги, передають Патріоти України з посиланням ...

Вистрелив собі у ногу: Тарифи Трампа можуть підірвати оборонну промисловість США

п’ятниця, 4 квітень 2025, 9:50

Запроваджені президентом США Дональдом Трампом тарифи можуть серйозно вдарити по американській оборонній промисловості, ускладнивши міжнародне співробітництво у сфері озброєнь та підвищивши вартість виробництва військової техніки, передають Патріоти Ук...