В Україні за борги за комуналку подають до суду - почали забирати майно та арештовувати рахунки

В Україні погіршилась платіжна дисципліна. Комунальні підприємства активно подають до суду на боржників. Після цього одержують судове рішення і через виконавчу службу арештовують майно та банківські рахунки боржника, передають Патріоти України.

Про погіршення платіжної дисципліни розповів і гендиректор Yasno Сергій Коваленко. Загальний борг за комуналку вже перевищив 50 млрд грн. Наприкінці минулого року нардеп Ярослав Железняк опублікував дані, згідно з якими заборгованість без урахування електроенергії становила 33,35 млрд грн. Точних цифр немає: Держстат перестав публікувати статистику.

Але про погіршення ситуації говорить не лише Коваленко. Щоправда, протягом опалювального сезону стабільно борги за комуналку зростають, а навесні та влітку – скорочуються. Цього року ситуація з боргами загострилася: економічний стан українців погіршився, а ще кілька мільйонів людей виїхали за кордон.

"Дехто виїхав за кордон і думає, що тепер може не платити за свої квартири", – обурюється голова одного з ОСББ у Київській області. Якщо у випадку з електроенергією, водою, газом платити потрібно згідно з показниками лічильника: тобто не користуєшся комунальною послугою, можна не платити; то з централізованим опаленням, платежами за утримання будинку й будинкову територію ситуація інша.

Як додає Коваленко: законом заборонено під час воєнного стану відключати електроенергію. Але це не означає, що борги будь-кому вибачать. Вони накопичуватимуться. Постачальник комунальних послуг має право через суд стягнути свої гроші. Крім того, щойно закінчиться воєнний стан, великі боржники будуть першими в черзі на відключення комунальних послуг.

Можливістю подати до суду загрожують інші київські постачальники. Наприклад, "Євро-Реконструкція" обіцяє подати до суду проти тих, хто не сплатить рахунки за опалення до 20 березня. Такі погрози – поширена практика.

Стягнення комунальних боргів відбувається за спрощеною процедурою. Іноді постачальники чекають, доки збереться значна сума боргу, і вже тоді звертаються до суду. Наприклад, 9 березня 2023 року Ленінський райсуд Полтави ухвалив рішення стягнути на користь "Харківських тепломереж" 61,1 тис. грн. Ще 1333 грн потрібно виплатити у вигляді нарахованих відсотків та 3315 грн – інфляційних витрат. Окрім того, боржнику доведеться заплатити 2481 грн судового збору. Внаслідок цього сума боргу збільшиться приблизно на 7 тис. грн.

Джерело: Обозреватель

Українцям повідомили, на скільки зростуть тарифи на холодну воду

неділя, 4 червень 2023, 17:50

В Україні готуються переглянути тарифи на холодну воду Стало відомо, як можуть змінитися суми у платіжках за комунальні послуги, передають Патріоти України. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг...

НБУ доручив ПриватБанку, Ощадбанку та іншим ретельно перевірити своїх клієнтів

неділя, 4 червень 2023, 12:30

ПриватБанк, Ощадбанк та інші фінансові установи повинні будуть ретельно перевірити своїх клієнтів щодо їхньої належності до санкційних списків. передають Патріоти України. При цьому банкам доведеться знайти золоту середину для стосунків із такими клієн...