В Україні заморозили "найважчий" тариф у платіжках: Чого чекати взимку

Взимку 2023-2024 року українці платитимуть за опалення за старими цінами. Тарифи на тепло не підвищать щонайменше до 15 квітня 2024 року, тобто до кінця наступного опалювального сезону, передають Патріоти України.

При цьому з осені до нового року тепловикам не доведеться погашати заборгованості за газ, що вирішує їхні проблеми з підготовкою та початком опалювального сезону.

"Нафтогаз", згідно з рішенням Кабінету міністрів, продовжить продавати я для виробників тепла та гарячої води за ціною 7,42 грн за кубометр. "Це дає можливість зберегти на нинішньому рівні (не підвищувати) найбільш "важку" статтю у платіжках – плату за опалення", – пояснив нардеп Данило Гетманцев ("Слуга народу").

Так, ціна для споживачів визначатиметься за такою формулою. І ціна, з урахуванням нинішньої ситуації на ринку, буде зменшена у 2,3 рази – до 16 390 гривень за тисячу кубів (проти 38 325 гривень, яка застосовувалася раніше), наголосив Гетманцев.

Остаточні тарифи формуються для кожного регіону окремо – залежно від постачальника та наявності у домогосподарствах лічильників. Наприклад, у 2022 році у Києві вартість опалення для населення від "Київтеплоенерго" становила 1654,41 грн/гкал. А в Дніпрі теплопостачання від КП "Теплоенерго" коштувало 1741,32 грн/Гкал, в Одесі від КП "Теплопостачання міста Одеса" – 1813,94 грн/Гкал.

Крім того, з 1 вересня та по 31 грудня зупиняється списання коштів з підприємств ТКЕ, які мають заборгованість за поставлений ним газ. У наступні чотири місяці вони гарантовано отримуватимуть 35% коштів, сплачених споживачами тепла (65% будуть спрямовуватися газопостачальній компанії "Нафтогаз Трейдинг").

"Таке рішення дозволить скорочувати заборгованість ТКЕ за отриманий газ, але залишатиме їм гарантовану частку коштів, за які можна буде фінансувати витрати, необхідні для проходження опалювального сезону", – пояснив Гетьманцев.

Як раніше прогнозували в НБУ, мораторій на підвищення тарифів на газ, опалення та гарячу воду може залишатися чинним до 2025 року. Тобто підвищення вартості цих послуг очікується не раніше, ніж за кілька ні.

Втім, увесь цей час компенсуватиме утримання низьких цін доведеться з державного бюджету. А це все одно гроші кожного громадянина.

Соя перетворюється на щире золото аграрного сектору України, відтісняючи традиційний соняшник та долаючи складнощі різкого розширення виробництва

четвер, 23 січень 2025, 12:45

Згідно з оновленими даними ІА «АПК-Інформ», переробка соєвих бобів у грудні в Україні зросла до місячного максимуму, склавши трохи більше 250 тис. тонн, що майже на рівні показника листопада. Зазначимо, протягом листопада-грудня 2024 р. в країні спост...

В Україні змінилася середня зарплата: Ось в яких регіонах пропонують найменше

четвер, 23 січень 2025, 11:30

Найнижчі зарплати в Україні на початку року зафіксовані у Чернівецькій, Тернопільській та Хмельницькій областях, де середній рівень становить 17-18 тисяч гривень. Найменше наразі платять у сферах освіти, культури та адміністративної діяльності, де зарп...