Стан економіки України залишає бажати кращого, що насамперед пов'язане із веденням повномасштабної війни. Вакансій поменшало, як і компаній, які залишилися на ринку. Проте роботодавці все ж готові підвищити зарплати 2023 року деяким фахівцям, передають Патріоти України.
HR-експерт та консультант з управління персоналом Домініка Іванова-Бекар зазначила, що цього року найкраще почувається сфера IT, де зарплати планують підвищити на 22-25% у гривні та на 10-15% у валюті. Оптовиків та дистриб'юторів непродовольчих товарів також очікує зростання доходу – до 15%. У багатьох інших галузях ситуація складається не так сприятливо.
"У текстильній промисловості, виробництві фурнітури, меблів та агросекторі, за винятком великих агрохолдингів, підвищення зарплат на цей рік або зовсім не заплановано, або буде мінімальним 2-3% і лише подекуди до 5%", - зазначила експерт.
Генеральний менеджер міжнародного рекрутингового HR-агентства Lugera Ukraine Анастасія Шевченко назвала напрямки з оптимальною динамікою зарплат:
За словами аналітика, компанії готові підвищувати заробітні плати у вакансіях, щоб залучити досвідчених професіоналів. Справа в тому, що фахівці, які під час війни залишилися в країні, цінують стабільність і не поспішають змінювати роботу.
Експерт із підбору персоналу Наталія Слинько назвала галузевих лідерів станом на березень 2023 року. Вона наголосила, що рейтинг очолив топ-менеджмент, потіснивши IT. У лідерах також банківська сфера, бухгалтерія, маркетинг. Вона назвала найбыльш оплачувані вакансії:
За даними профільного порталу Work.ua, найдорожчі пропозиції на ринку у сферах:
Мінімальні зарплати пропонують санітарам (8,5 тис. грн), прибиральникам (8 тис. грн), посудомийкам (9 тис. грн) та майстрам виробничого навчання та асистентам ветеринарних лікарів – (10 тис. грн)
Українська машина для розмінування Змій успішно завершила повний цикл випробувань і отримала сертифікат відповідності. Вона може працювати в умовах низької та середньої рослинності та здатна знищувати протипіхотні та протитанкові міни, а також знімати ...
Цінові рекорди у Європі активізують здорожчання вершкового масла в Україні. При чому зростають як експортні, так і внутрішні ціни. І якщо у зовнішній торгівлі невдовзі може статися обвал вартості продукту, то в самій Україні вона продовжуватиме зростат...