В Україні злетіли зарплати в деяких сферах: Ось кому готові платити понад 100 тис.


Найбільші зарплати в Україні (до 120 тисяч гривень) роботодавці готові пропонувати фахівцям, які працюють руками: зварникам, операторам ЧПУ (числове програмне управління) тощо. Однак, найважче наразі знайти роботу юристам, економістам, бібліотекарям через відсутність попиту. Про це розповіла директорка Державної служби зайнятості Юлії Жовтяк у коментарі ЗМІ. За її словами, практично всі сфери економіки відчувають дефіцит кадрів, передають Патріоти України.

Найскладніша ситуація спостерігається у таких галузях, як транспорт, будівництво та переробна промисловість. Міністерство економіки прогнозує, що у найближчі десять років Україні бракуватиме близько 4,5 млн працівників.

Найбільший незадоволений попит роботодавців припадає на кваліфікованих робітників. Швачки, електромонтери, сантехніки, зварники, автослюсарі, оператори верстатів з ЧПУ – саме ці спеціалісти є найбільш затребуваними. Наприклад, електрозварникам пропонують зарплати до 100 тисяч гривень, а операторам верстатів з ЧПУ – до 120 тисяч гривень на місяць.

Натомість на ринку праці зберігається структурне безробіття. Це явище, коли професійні навички працівників не відповідають потребам ринку. Так, значна кількість шукачів роботи серед економістів, юристів, бібліотекарів, листонош та інших фахівців не може працевлаштуватися через відсутність попиту з боку роботодавців.

Для вирішення проблеми дефіциту кадрів та структурного безробіття, за словами Жовтяк Державна служба зайнятості активно займається перенавчанням громадян. Наприклад, програми навчання дозволяють людям отримати нову професію, особливо у затребуваних галузях. Зареєстровані безробітні можуть навчатися за державний кошт, а люди старші 45 років, ветерани, внутрішньо переміщені особи (ВПО) та особи з інвалідністю мають змогу скористатися ваучерами на навчання.

Серед нових явищ на ринку праці Жолнович відзначає збільшення кількості жінок у традиційно "чоловічих" професіях. Наприклад, у 2024 році близько 300 жінок стали верстатницями, 128 – машиністками кранів, а ще майже 200 опанували професію трактористки.

Через дефіцит спеціалістів роботодавці змушені впроваджувати нові способи залучення працівників. До стандартної зарплати додаються:

  • оплата оренди житла або участь у програмах кредитування житла;
  • медичне страхування для працівників і їхніх родин;
  • безкоштовне харчування;
  • організація транспорту до місця роботи.

Виробник сірки для вибухівки: Один із найбільших заводів "Газпрому" зупинився через атаку українських БПЛА

понеділок, 3 лютий 2025, 13:15

Астраханський газопереробний завод, який випускає бензин і дизпаливо, а також є головним у Росії виробником сірки для вибухівки, призупинив роботу через атаку українських дронів. Про це пише The Moscow Times, передають Патріоти України. Виробничі проце...

На тлі здорожчання всього: В Україні вперше за довгий період знизились ціни на популярний овоч

понеділок, 3 лютий 2025, 13:07

На сьогоднішній день огірки в Україні продаються за ціною 65-110 грн/кг, що майже на 19% дешевше, ніж минулого тижня. Головними причинами здешевлення стали низький попит та зростання імпорту, що створює додатковий тиск на ринок, передають Патріоти Укра...