В Україні змінять правила покупки долара: Чого чекати і про що треба знати заздалегідь

Українці можуть робити перекази і купувати валюту на суму до 400 тис. грн в день. За кордон можна вивозити до 10 тис. євро. Глобальна стратегія НБУ передбачає перехід до концепції вільного руху капіталу. Це означає відсутність обмежень при купівлі та продажу валюти, переказів, а також інвестуванні за кордон, передають Патріоти України.

"Тут працює дуже простий принцип: якщо ти дозволяєш вільно виводити валюту з країни, зростає і потік валюти всередину, – говорить радник голови правління "Кредитвест банку" Василь Невмержицький. – Адже в такому випадку інвестор розуміє, що може вільно і в будь-який момент перерахувати кошти в іншу країну, інвестувати в інший актив".

Останнє розширення лімітів для населення відбулося лише місяць тому. Для операцій з інвестування за кордон, розміщення коштів на власних закордонних рахунках, переказу грошей за договором страхування життя, надання позик нерезидентам ліміт підняли з 100 000 євро до 200 000 євро в рік.

"Сьогодні НБУ робить невеликі кроки, які не мають істотного впливу на загальний баланс попиту і пропозиції на валютному ринку. – каже банківська експертка Олена Коробкова. – Більш радикальні зміни, в тому числі повне скасування обмежень з інвестицій юридичних та фізичних осіб за кордон, можливі тільки після імплементації в Україні BEPS, тобто Плану протидії розмивання бази оподаткування та виведення прибутку з-під оподаткування".

Цей план при максимально вільному русі капіталу зобов'яже бізнес платити податки там, де був створено дохід. Завдяки цьому Україна не обмежуватиме своїх громадян, але і не буде зазнавати збитків.

Джерело: Обозреватель

Німеччина запустила власне виробництво ракет до Patriot

субота, 12 липень 2025, 20:59

Німеччина нещодавно відкрила власну лінію з виробництва ракет для систем протиповітряної оборони Patriot і потенційно, у майбутньому, зможе надавати їх Україні. Про це на брифінгу у Києві сказав глава спеціального штабу з питань України в міністерстві ...

Дошкульний удар по шлунку і гаманцю українців!: Названо продукт харчування, який подорожчав найсильніше

субота, 12 липень 2025, 17:54

В Україні за підсумками червня зафіксовано найнижчу інфляцію з березня 2025 року. У річному обчисленні зростання цін сповільнилося з 15,9% до 14,3% до червня-2024. Одним із ключових драйверів загальної інфляції залишилося подорожчання продуктів харчува...