В Україні знижуватимуться реальні зарплати: У НБУ розповіли, хто залишиться затребуваним

В Україні до кінця року рівень безробіття повільно знижуватиметься, тоді як реальний розмір зарплат (з урахуванням інфляції) скорочуватиметься. Затребуваними у майбутньому будуть фахівці, які задіяні у логістиці та відновленні інфраструктури. Про це йдеться у роз'ясненні НБУ, передають Патріоти України.

"Унаслідок війни і скорочення виробництва багато українців залишилися без роботи. Рівень безробіття стрімко зріс і в II кварталі сягнув близько 35%, за оцінками Національного банку. Підприємства, передусім малі і середні, знизили зарплати. Поступово бізнес і громадяни пристосовуються до діяльності в умовах війни", – йдеться у публікації.

З квітня кількість резюме на сайтах працевлаштування стрімко зростала. Збільшується й кількість вакансій, хоча значно повільніше. Як наслідок, за оцінками НБУ, до кінця року безробіття знижуватиметься повільно, а реальні зарплати скоротяться.

Однак з поліпшенням безпекової ситуації стан ринку праці поліпшуватиметься в наступні роки. Очікується, що значний попит під час відновлення країни матимуть працівники, задіяні в логістиці та відбудові інфраструктури. Номінальні зарплати досить швидко зростатимуть, однак у реальному вимірі у 2023-2024 роках вони будуть все ще нижчими від довоєнного рівня.

"Перші місяці війни були надзвичайно складними для економіки. Багато бізнесів зупинилися або суттєво скоротили виробництво, деякі великі підприємства, наприклад Кременчуцький нафтопереробний завод або "Азовстальˮ, були знищені фізично. Крім того, блокада Чорного моря серйозно ускладнила експорт аграрної та металургійної продукції (це основна група товарів, які експортує Україна). У результаті інвестиції в економіку зменшилися, нові проєкти були призупинені", – зазначають у НБУ.

Крім того, населення суттєво скоротило витрати на непершочергові товари та послуги. Кілька мільйонів українців, переважно жінок з дітьми, виїхали за кордон. Як наслідок, зменшився споживчий попит на товари та послуги загалом.

Росіяни можуть радіти "досягненню": ЄС може відключити останній великий банк РФ від SWIFT - Bloomberg

субота, 24 вересень 2022, 22:15

У Євросоюзі розглядають нове посилення фінансових санкцій проти Російської Федерації, інформують Патріоти України. Як повідомляє Bloomberg з посиланням на дипломатів, знайомих з ситуацією, останній великий державний банк РФ можуть відключити від міжнар...

Інтерес росіян до низькокваліфікованої роботи у Польщі зріс на 600% за два дні, але їх наймати не хочуть

субота, 24 вересень 2022, 17:28

Інтерес росіян до роботи у Польщі зріс на 600% після оголошення мобілізації. Польські рекрутери не прагнуть наймати громадян РФ із солідарності з Україною, передають Патріоти України. За останні два дні інтерес росіян до низькокваліфікованої роботи в ...