В Україні знижуватимуться реальні зарплати: У НБУ розповіли, хто залишиться затребуваним

В Україні до кінця року рівень безробіття повільно знижуватиметься, тоді як реальний розмір зарплат (з урахуванням інфляції) скорочуватиметься. Затребуваними у майбутньому будуть фахівці, які задіяні у логістиці та відновленні інфраструктури. Про це йдеться у роз'ясненні НБУ, передають Патріоти України.

"Унаслідок війни і скорочення виробництва багато українців залишилися без роботи. Рівень безробіття стрімко зріс і в II кварталі сягнув близько 35%, за оцінками Національного банку. Підприємства, передусім малі і середні, знизили зарплати. Поступово бізнес і громадяни пристосовуються до діяльності в умовах війни", – йдеться у публікації.

З квітня кількість резюме на сайтах працевлаштування стрімко зростала. Збільшується й кількість вакансій, хоча значно повільніше. Як наслідок, за оцінками НБУ, до кінця року безробіття знижуватиметься повільно, а реальні зарплати скоротяться.

Однак з поліпшенням безпекової ситуації стан ринку праці поліпшуватиметься в наступні роки. Очікується, що значний попит під час відновлення країни матимуть працівники, задіяні в логістиці та відбудові інфраструктури. Номінальні зарплати досить швидко зростатимуть, однак у реальному вимірі у 2023-2024 роках вони будуть все ще нижчими від довоєнного рівня.

"Перші місяці війни були надзвичайно складними для економіки. Багато бізнесів зупинилися або суттєво скоротили виробництво, деякі великі підприємства, наприклад Кременчуцький нафтопереробний завод або "Азовстальˮ, були знищені фізично. Крім того, блокада Чорного моря серйозно ускладнила експорт аграрної та металургійної продукції (це основна група товарів, які експортує Україна). У результаті інвестиції в економіку зменшилися, нові проєкти були призупинені", – зазначають у НБУ.

Крім того, населення суттєво скоротило витрати на непершочергові товари та послуги. Кілька мільйонів українців, переважно жінок з дітьми, виїхали за кордон. Як наслідок, зменшився споживчий попит на товари та послуги загалом.

Кадрова криза підточує і без того кризову економіку: Через вигрібання чоловіків на війну проти України в Росії зафіксували рекордний за 17 років дефіцит робочої сили

понеділок, 5 травень 2025, 12:21

Кадровий дефіцит у Росії минулого року досяг 7,6% від загальної чисельності зайнятих – це 2,2 млн осіб із 27,2 млн. Такий рівень став рекордним за весь час спостережень із 2008 року. Про це свідчать дані Росстату, передають Патріоти України з посилання...

Чорний понеділок для Москви: Ціна на на нафту пробила психологічну планку, ОПЕК+ стрімко нарощує видобуток

понеділок, 5 травень 2025, 8:19

Brent торгується нижче $60 за барель, російський Urals купуватимуть ще на десяток доларів нижче. Р​Рішення Саудівської Аравії збільшити видобуток нафти призводить до стрімкого падіння цін. Московія під загрозою глибокої кризи, подібної до колапсу 1990-х