В Україні з 1 січня 2024 року змінилася ставка єдиного податку для фізосіб-підприємців (ФОПів). Річ у тім, що з початку року було збільшено розмір мінімальної зарплати, а згідно з Податковим кодексом, граничний обсяг доходу для платників єдиного податку першої-третьої груп розраховується з урахуванням саме розміру мінімалки на 1 січня, передають Патріоти України.
Про це повідомили у Держподатковій службі (ДПС). Там нагадали: наразі мінімальна зарплата в Україні становить 7 100 грн. Раніше ж її розмір був 6 700 грн, тобто на 400 грн менше.
Таким чином, зазначається, що у 2024 році розмір доходу для фізосіб-платників єдиного податку не повинен перевищувати певних сум. Зокрема, для:
Скільки потрібно платити
При цьому наголошується: ставки єдиного податку для платників першої групи прив'язані до прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Його з 1 січня 2024 року збільшили до 3 028 грн.
А от для платників другої групи ставки прив'язані до мінімалки. Яка також збільшилася.
При цьому в ДПС нагадали: єдиних ставок в Україні немає. Фіксовані ставки єдиного податку "встановлюються сільськими, селищними, міськими радами для ФОПів, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць". Так:
Немає єдиної ставки й для третьої групи. Вона, нагадали в ДПС, встановлюється у розмірі 5% доходу – під час включення податку додану вартість у складі єдиного податку. А у випадку, сплати податку на додану вартість (ПДВ), за Податковим кодексом – 3% доходу.
Також зростуть і ліміти. Так, на першій групі єдиного податку можуть залишатися ті підприємці, які за рік мають обіг до 167 мінімалок. Минулого року 1 млн 118 тис. 900 грн, а з 1 січня 2024 року це 1 млн 185 тис. 700 грн.
Для другої групи ліміт збільшиться з 5 млн 587 тис. 800 до 5 млн 921 тис. 400 грн. Третя група єдиного податку матиме ліміт у розмірі 8 млн 285 тис. 700 грн (було 7 млн 818 тис. 900 грн).
При цьому, нагадується, за ПКУ, ставка єдиного податку встановлюється для платників єдиного податку першої-третьої групи (ФОПи) у розмірі 15%:
До кінця 2025 року Росія може втратити від 15 до 30 мільярдів доларів нафтових доходів через нову стелю цін на нафту. Якщо цей фактор використати "на повну", РФ втратить найбільше грошей. Про це заявив уповноважений президента України з питань санкційн...
Встановлений в Україні прожитковий мінімум у розмірі близько 3000 гривень не відображає реальних потреб та витрат людей. Про це заявив голова комітету Верховної Ради з питань фінансової політики Данило Гетманцев в інтервʼю для видання "Новини.LIVE", пе...