В Україні підвищать тарифи на низку комунальних послуг - зокрема газ, гарячу воду та опалення. Проте, найімовірніше, не раніше 2025 року - за очікуваннями, доти діятиме мораторій на комунальні тарифи. Таким чином, у 2024 році українці сплачуватимуть за ці послуги за нинішніми розцінками, передають Патріоти України.
Такий прогноз зробили в Нацбанку. Там зазначили: відмова від підвищення тарифів на такий термін дозволить стримувати зростання цін.
"Її (адміністративну інфляцію. – Ред.) буде стримувати дія мораторію на підвищення тарифів на газ, гарячу воду та теплопостачання. Який, за припущеннями цього прогнозу, буде скасовано лише у 2025 році", – підкреслили в НБУ.
При цьому наголошується: навіть попри високу соціальну значущість тарифів, яка впливатиме на Кабмін, після скасування мораторію уникнути їхнього підвищення не вдасться. І тарифи доведеться підвищувати до ринкових рівнів.
Різкого стрибка цін не буде
Втім, наголошується, різкого зростання розцінок не буде. Швидше за все:
На світло тариф можуть підвищити раніше
Водночас, нагадаємо, мораторій не поширюється на всі види комунальних послуг. Зокрема, дозволено підвищувати тарифи на холодне водопостачання та електроенергію.
Втім, у найближчі кілька місяців у планах влади підвищення тарифів немає. За словами міністра енергетики Германа Галущенка, очікується, що поточний тариф – 2,64 грн за кВт*годину – діятиме до закінчення опалювального сезону 2023/2024. Тобто до березня-квітня.
Річ у тім, повідомив він, що до кінця грудня 2023 року в Україні діє положення про покладання спецобов'язків на учасників ринку електроенергії (ПСО) стосовно забезпечення доступною електроенергією населення. І дію цього режиму мають намір продовжувати.
"Ми продовжуватимемо дію ПСО до кінця опалювального сезону. Тому питання підвищення тарифів навіть не обговорюється", – сказав міністр.
Ціни на продукти в Україні у 2024 році зросли на 20%, головним чином через інфляцію, подорожчання енергоносіїв та вплив війни. У 2025 році ця тенденція продовжиться, зокрема хліб може дорожчати на 1,5-2% щомісяця, що сумарно дасть понад 20% річного зро...
В Україні минулого року розпочалася програма "Національний кешбек". В межах програми громадяни можуть одержати фінансову компенсацію у розмірі 10% від вартості придбаних товарів українського виробництва. Але бувають випадки, коли кешбек не нараховують....