В Україні у 2023 році середня номінальна зарплата зросте на 21,9%, а реальна (з урахуванням інфляції) – на 3,7%. Про це йдеться в Інфляційному звіті НБУ за квітень 2023 року. Згідно з прогнозами регулятора, після торішнього падіння в 2023 році НБУ очікує на відновлення зростання реальних заробітних плат.
"Після повноцінного відкриття кордонів значній частини бізнесів доведеться конкурувати за робітників, в тому числі і з зарубіжними роботодавцями, що стане вагомим фактором для подальшого зростання заробітних плат. У зв'язку з цим очікується зростання різниці в зарплатах для мобільної та маломобільної робочої сили", – повідомляється в прогнозі.
Згідно з прогнозом НБУ:
Згідно січневому звіту НБУ прогноз щодо зростання зарплат в найближчі три роки виглядав наступним:
За підсумками 2022 року реальні доходи українців скоротилися на 16%, хоча в номінальних цифрах було невелике збільшення. У новому році ситуація має радикально покращитися. Про це йдеться в січневому звіті Національного банку України.
За підсумками року середня номінальна зарплата в Україні зросла на 0,5%. Однак реальні доходи (з поправкою на рівень інфляції) за минулий рік впали на 15,8%.
НБУ прогнозував, що в найближчі три роки зарплати українців знову почнуть активно зростати, але тільки в номінальних цифрах. Цьому посприяє зростання витрат у військовій сфері та секторі безпеки, а також адаптація економіки до роботи в умовах війни.
1 квітня 2023 року Міжнародний валютний фонд змінив свій прогноз щодо економіки України на період з 2023 по 2027 рік. За даними МВФ, реальна зарплата у 2023 році скоротиться ще на 2,0%. У 2024 році зростання становитиме 2,5%, у 2025 році 5,0%, у 2026 році 5,0%, у 2027 році 4,0%.
Внутрішньо переміщені особи, які наймають житло і витрачають на оренду понад 20% свого сукупного доходу, можуть отримувати субсидії на оренду житла. При цьому субсидія на найм житла призначається, якщо ВПО відмовились від допомоги на проживання. Про це...
Швидкий розвиток технологій змінює ринок праці. Вже до кінця десятиліття під загрозою зникнення опиниться низка професій. Без роботи ризикують залишитися в першу чергу спеціалісти, які виконують однотипні завдання. Докладніше про майбутні тенденції на ...