Екс-канцлер Німеччини і голова комітету акціонерів Nord Stream Герхард Шредер, заявив, що основною причиною затримки з будівництвом російського газопроводу в обхід України "Північний потік-2" є тиск США на Данію. Він вважає, що американський газ дорожчий за російський і буде поганим вибором для Європи, передають Патріоти України із посиланням на Reuters.
Також екс-канцлер додав: проведення виборів у Данії дає надію на те, що "Північний потік-2" буде завершено вчасно. "Північний потік-2" — це проект, який може бути введений в експлуатацію в кінці року. Але є проблема, і це, очевидно, політика Данії. Це пов'язано з політичним тиском США (на Данію) і України", — сказав Шредер.
Данія ще не вирішила, чи даватиме вона дозвіл на будівництво газопроводу, який за планом має проходити через її територіальні води. Раніше міністр закордонних справ Данії Андерс Самуельсен заявив, що російська агресія проти України зменшує шанси того, що Данія видасть відповідний дозвіл. "Данія ставить під загрозу енергетичну безпеку Європи", — заявив Шредер.
Зазначимо, що термін запуску газопроводу перенесли із січня 2020 року на його другу половину. Однак нового відтермінування не очікується. Про це заявив фінансовий директор оператора газопроводу, компанії Nord Stream 2 AG Пол Коркоран.
"Плануємо ввести (газопровід у експлуатацію) у 2020 році. Все залежить на даний час від уряду Данії. Сподіваємося, що своєчасно отримаємо дозвіл", — сказав Коркоран.
При цьому, як заявив глава Міненерго РФ Олександр Новак, Росія не бачить перешкод щодо видачі Данією дозволу на будівництво газопроводу, незважаючи на те, що США докладають серйозних зусиль до зупинки проекту.
"Ми знаємо, що США докладають серйозних зусиль для того, щоб зупинити реалізацію цього комерційного проекту. Ми вважаємо, що дозвіл (Данії) має бути наданий, жодних перешкод для цього немає", — сказав російський міністр.
Цього тижня Україна може вийти на одну чергу відключень світла, а окремі дні проходити взагалі без обмежень електроенергії. . "Вони вдарили по підстанціях. В першу чергу, це підстанції з видачі потужностей з атомних станцій. Вони досягають подвійного е...
В Україні у 2025-му змінять правила виходу на пенсію. Загальний пенсійний вік не збільшать, однак посилять вимоги до стажу. В результаті більше українців не зможуть вчасно виходити на заслужений відпочинок. Про це йдеться в чинному законі "Про загально...