З 1 жовтня в Україні стартувала кампанія з призначення житлових субсидій на комунальні послуги для тих, у кого є на це право. При цьому ті, кому її вже призначено, продовжать її отримувати автоматично. Але тут є свої нюанси, наприклад, якщо хтось із членів сім'ї перебуває закордоном, це може призвести навіть до втрати призначеної субсидії, передають Патріоти України.
Про це повідомляє пресслужба Пенсійного фонду України, за відомостями якої найчастіше у зв'язку з виїздом за кордон і субсидією виникають три ситуації. У найгіршому випадку одержувач субсидії може її втратити, повністю або частково.
Так, найпоширенішими ситуаціями є:
У разі звернення за призначенням субсидії необхідно повідомити, що один із членів сім'ї перебуває закордоном понад 60 днів, тоді під час розгляду заяви його доходи, майно та норми споживання враховуватися не будуть. Тобто, факт відсутності одного з членів домогосподарства в Україні не означає, що субсидія не буде призначена, все вирішать інші фактори.
Водночас не всі українці, яким уже призначено субсидію, знають, що якщо член домогосподарства або сім'ї понад 60 днів відсутній в Україні, про це необхідно повідомити ПФУ протягом 30 днів після того, як настануть ці 60 днів.
Від цього обов'язку звільнені жителі низки областей — Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Запорізької, Київської, Луганської, Миколаївської, Одеської, Сумської, Харківської, Херсонської, Чернігівської та міста Києва. Вони повинні будуть повідомити про наявність таких членів сім'ї лише через 1 місяць після припинення воєнного стану в Україні.
У разі ж, якщо член домогосподарства, який отримує субсидію, пробув закордоном понад 60 днів, а про це не було повідомлено впродовж місяця, то в разі виявлення цього факту субсидію скасовують і для її отримання необхідно знову подавати заяву до ПФУ.
В експертному середовищі вважають, що в короткій перспективі долар виглядає більш привабливою валютою для переведення в неї заощаджень, ніж євро. Річ у тім, що нині американська валюта має перспективи посилення, а отже, є більш надійною та прибутковою,...
Литовський президент Гітанас Науседа запропонував зафіксувати 1 січня 2030 року датою вступу України до Європейського Союзу, передають Патріоти України. Очільник держави відзначив, що зараз настав час лідерства і європейці повинні взяти на себе відпові...