Великій "зраді" бути? "Часу не залишилося, або Останній шанс США зупинити "Північний потік-2", - експерт

У США залишився останній шанс зупинити будівництво російського газопроводу "Північний потік-2". Якщо вони прямо зараз не посилять санкції, то перешкодити проекту вже не зможе ніколи. Таку думку висловив у своєму блозі військово-політичний оглядач Олександр Коваленко, передають Патріоти України.

За його словами, якщо два роки тому у США було значно більше важелів протидії проекту, то з кожним днем їх стає менше. А найближчим часом найбільш дієвий з усіх і зовсім може втратити свою цінність.

"Так, у США в найближчі кілька місяців є можливість скористатися законом про захист енергетичної безпеки Європи, який отримав підтримку обох партій США. Відповідно до законопроекту, США можуть вводити адресні санкції для запобігання завершенню будівництва газопроводу "Північний потік-2", – написав Коваленко.
За його словами, у разі застосування закону, під санкції може потрапити компанія Allseas, що надає унікальне судно для прокладки труб. А без нього подальша прокладка "Північного потоку-2" загальмується. Проблема тільки в тому, що санкції потрібно вводити негайно, хоча США могли скористатися цим правом ще з 2017 року.

Коваленко побоюється, що з урахуванням того, що вся увага американських законодавців зараз зосереджена на імпічменті Трампа, законопроект навряд чи вдасться вивести з формату "опцій" у формат "обов'язково до виконання".

"З іншого боку, надія є, що Капітолій зробить хоч який-небудь крок щодо газопроводу, що являє не стільки економічний, скільки гібридний політичний проект. Водночас, подібну ініціативу можуть проявити і в Білому домі, тим самим показавши, наскільки господар Овального кабінету готовий насправді рішучий в припиненні гібридних проєктів Кремля і, в певному сенсі, обставити тим самим налаштованих проти нього сенаторів і конгресменів. Однак, мінус всій цій ситуації, як і говорилося вище – час. Час, якого залишилося, на жаль, вкрай мало", – написав Коваленко.

У Зеленського збираються різко підняти оподаткування фермерів та теплиці селян

четвер, 22 квітень 2021, 23:27

Завдяки цьому в уряді розраховують додатково отримати ще 3,4 млрд грн. Уряд Шмигаля розглядає законопроєкт, яким зокрема хочуть вдвічі збільшити ставку єдиного податку для платників четвертої групи – сільгоспвиробників, повідомляють Патріоти України з ...

Водіїв чекають великі неприємності: Дизпаливо в Україні скоро може стати дорожчим за бензин, - експерт

четвер, 22 квітень 2021, 16:25

"Головна причина дефіциту дизельного палива, який незабаром прогнозують в Україні, пов’язана з тим, що з ринку пішов трейдер Proton Energy, який забезпечував більшу частину постачання дизельного палива і авто газу пропан-бутан. Зараз замість них постач...