В Україні стартував черговий виток підвищення комунальних тарифів Вже від сьогодні, 1 квітня, НКРЕКП має підвищити тарифи на воду. При цьому інші тарифи поки що залишаться незмінними. Але це - не надовго, передають Патріоти України.
НКРЕКП вже розглянула тарифи на воду та каналізацію. По суті залишилося офіційно оголосити про підвищення тарифів. Причому це має зробити саме Нацкомісія, оскільки саме вона затверджує тарифи на воду. При цьому у різних містах вони зовсім різні. Вартість води може відрізнятися вдвічі або навіть більше.
Нацкомісія планує підвищувати тарифи на воду у два етапи: перший етап стартує з 1 квітня, а другий запланований з 1 липня. На першому етапі тарифи мають зрости в середньому на 12,3%, а на другому ще на 14,1%. Таким чином, сумарно за два етапи вартість води має зрости на 28,1% порівняно з тією вартістю, що була в березні 2023 року. У середньому для однієї української родини плата за воду та каналізацію стане вищою на 60 гривень.
Після підвищення найнижча сумарна вартість доставки та відведення води збережеться у Львові: по 27,9 грн з квітня та по 28,62 грн з липня. А ось найдорожча вода буде на Кіровоградщині. Там за доставку та відведення кубометра води доведеться віддати 61,7 гривні.
Тарифи на газ залишатимуться незмінними до закінчення офіційного опалювального сезону. А оскільки більшість українців отримує газ від Нафтогазу, то у квітні діятиме тариф 7,99 грн/кубометр.
Вартість електрики також поки що залишиться незмінною. Принаймні, уряд вирішив зберегти пільгові тарифи на електроенергію також до офіційного завершення опалювального сезону, тобто до 1 травня.
Ці тарифи заборонено змінювати до закінчення дії воєнного стану та ще півроку після нього. На їхнє підвищення діє мораторій. Тому вартість опалення у квітні залишиться незмінною. Втім, у багатьох містах опалення вже вимкнули в останні дні березня, а в деяких вимикають з 1 квітня
У той час як деякі держслужбовці отримували надто велику пенсію, яку навіть змушені були урізати, середня пенсійна виплата в Україні дорівнює лише 150 доларам. При цьому кожен третій з українських пенсіонерів змушений задовольнятися ще меншою виплатою ...
Українці залишаються найактивнішими іноземними покупцями житлової нерухомості в Польщі. У 2024 році вони придбали майже 9 тисяч квартир — це на 25% більше, ніж у 2023-му. Така динаміка не просто свідчить про зростання зацікавлення польським ринком — во...