Українська енергосистема попри суттєві втрати та постійні повітряні атаки продемонструвала достатню стійкість і наразі ситуація розвивається дещо ліпше за попередні припущення НБУ, що дає змогу переглянути оцінки дефіциту на прогнозному горизонті. Про це йдеться в Інфляційному звіті НБУ за січень 2025 року, передають Патріоти України.
"Очікується, що дефіцит поступово скорочуватиметься, проте зберігатиметься й у наступні роки, оскільки відновлення енергосистеми потребує значного часу та фінансування. Потреба в е/е зростатиме в міру подальшого відновлення економіки. Виробництво е/е також збільшуватиметься в результаті подальших ремонтів маневрової генерації (ТЕС та ГЕС) та розбудови потужностей ВДЕ", - йдеться у документі.
Зауважується, що з урахуванням імпорту у 2025 році дефіцит електроенергії оцінюється на рівні 4% (6% в Інфляційному звіті за жовтень 2024 року), у 2026 році – 2% (3%) та близько 1% у 2027 році.
В НБУ додали, що стабільний імпорт електроенергії, зокрема й збільшення його можливого максимального обсягу з ЄС до 2.1 ГВт з 1 грудня 2024 року, теж сприятиме подальшому скороченню дефіциту. Щорічний імпорт е/е становитиме близько 0.7 млрд дол. у 2025–2027 роках.
Однак, зауважили в регуляторі, відновлення енергосистеми все ще потребує значного часу та фінансування, а ризики подальших руйнувань зберігаються. Дефіцит електроенергії та витрати на автономне енергозабезпечення певною мірою стримуватимуть відновлення ВВП та впливатимуть на зростання цін, хоча цей вплив поступово зменшуватиметься.
Закупівельні ціни на яблука нового врожаю - в межах 60-70 гривень за кілограм, що в середньому у 2,9 раза дорожче, ніж на початку минулого сезону. Про це повідомляє моніторинговий проект EastFruit, передають Патріоти України. Сезон яблук нового врожаю ...
Коли приходить рахунок за електроенергію, хочеться взяти калькулятор і плакати. Але мало хто знає, що більшість витрат спричиняють лише кілька побутових приладів. Деякі з них працюють постійно - і це серйозно б’є по гаманцю, передають Патріоти України....