Українська енергосистема попри суттєві втрати та постійні повітряні атаки продемонструвала достатню стійкість і наразі ситуація розвивається дещо ліпше за попередні припущення НБУ, що дає змогу переглянути оцінки дефіциту на прогнозному горизонті. Про це йдеться в Інфляційному звіті НБУ за січень 2025 року, передають Патріоти України.
"Очікується, що дефіцит поступово скорочуватиметься, проте зберігатиметься й у наступні роки, оскільки відновлення енергосистеми потребує значного часу та фінансування. Потреба в е/е зростатиме в міру подальшого відновлення економіки. Виробництво е/е також збільшуватиметься в результаті подальших ремонтів маневрової генерації (ТЕС та ГЕС) та розбудови потужностей ВДЕ", - йдеться у документі.
Зауважується, що з урахуванням імпорту у 2025 році дефіцит електроенергії оцінюється на рівні 4% (6% в Інфляційному звіті за жовтень 2024 року), у 2026 році – 2% (3%) та близько 1% у 2027 році.
В НБУ додали, що стабільний імпорт електроенергії, зокрема й збільшення його можливого максимального обсягу з ЄС до 2.1 ГВт з 1 грудня 2024 року, теж сприятиме подальшому скороченню дефіциту. Щорічний імпорт е/е становитиме близько 0.7 млрд дол. у 2025–2027 роках.
Однак, зауважили в регуляторі, відновлення енергосистеми все ще потребує значного часу та фінансування, а ризики подальших руйнувань зберігаються. Дефіцит електроенергії та витрати на автономне енергозабезпечення певною мірою стримуватимуть відновлення ВВП та впливатимуть на зростання цін, хоча цей вплив поступово зменшуватиметься.
В Україні з закінченням опалювального сезону переглянуть список одержувачів субсидій. У більшості випадків процес здійснюватиметься автоматично, але існують і винятки. Про це повідомили в Міністерстві соціальної політики, передають Патріоти України. Ук...
Міністр фінансів Скотт Бессент і міністр торгівлі Говард Лютнік об’єднались, щоб закликати президента США Дональда призупинити дію тарифів, враховуючи ситуацію на фондовому ринку. Про це у коментарі NBC News, сказав представник адміністрації США, перед...