Вперше в історії: Нафта WTI подешевшала нижче за $1 за барель

Падіння цін на нафту зумовлене рекордним зниженням попиту на вуглеводні через економічну кризу.

Вартість травневих ф'ючерсів еталонної північноамериканської нафти WTI увечері 20 квітня опустилася нижче за $1 за барель. Про це свідчать дані торгів на Лондонській біржі The ICE Futures, передають Патріоти України.

Котирування нафти зі строком постачання у травні 2020 року (строк укладання контрактів спливає сьогодні ввечері) опускалися до $1,17 за барель, що є мінімумом протягом 37 років – упродовж усієї історії торгів цим сортом нафти.

Станом на 20.56 за київським часом вартість WTI упала до $0,5 за барель. Водночас падіння вартості червневих ф'ючерсів не настільки значне. На момент публікації новини нафта WTI зі строком постачання в червні торгувалася по $22 за барель (приблизно на 6% нижче, ніж на закритті попереднього дня торгів).

Стрімке здешевлення нафти зумовлене рекордним падінням попиту на вуглеводні через кризу і побоювання трейдерів, що нафтосховища незабаром буде заповнено. 10 квітня країни ОПЕК+ оголосили про домовленість знизити рівень світового видобутку нафти. Угоди було досягнуто за місяць після розірвання попередньої угоди, що спровокувало рекордне падіння цін на сировину. Станом на 9 березня вартість нафти Brent упала на 30% – до $33 за барель, що стало максимальним денним падінням із 1991 року, коли почалася війна в Перській затоці. 30 березня ціна Brent упала нижче за $23 за барель.

Незважаючи на те, що країни ОПЕК+ уклали угоду про рекордне зниження світового нафтовидобутку, вартість нафти 13 квітня залишилася практично незмінною. Учасники ринку побоюються, що зниження нафтовидобутку буде недостатньо, щоб компенсувати падіння попиту на вуглеводні через пандемію коронавірусу і пов'язану з цим світову економічну кризу.

16 квітня Організація країн – експортерів нафти (ОПЕК) спрогнозувала найсильніше в історії падіння попиту на нафту – 2020 року воно сягне 6,8 млн барелів на добу, водночас тільки у квітні попит упаде на 20 млн барелів на добу.

"Якщо частина китайських товарів піде у РФ, а російська агросировина - у Китай, їхня торгівля перевищить обіг Китаю зі США", - Кущ

четвер, 10 квітень 2025, 18:24

"Серед різних варіантів майбутніх контурів світу, сформованих унаслідок нової тарифної політики США є сценарій зближення РФ і Китаю в межах концепції Глобального Євразійського острова плюс Іран, Казахстан і КНДР", - пише у своєму блозі Олексій Кущ, пер...

Ціна буде "космос": Експерт розповів наскільки подорожчає iPhone, якщо його виготовлятимуть у США

четвер, 10 квітень 2025, 17:45

Технічний аналітик попередив, що ціни на iPhone можуть зрости у більше ніж втричі, внаслідок запровадження президентом Сполучених Штатів Дональдом Трампом глобальних мит. Про це повідомляє CNN, передають Патріоти України. Глобальний керівник відділу те...