Вперше за всю історію України Держгеонадра запропонували золоторудний лот на відкриті електронні торги

Відбулися електронні торги з продажу 13 спеціальних дозволів з покладами підземних вод, бурштину, марганцевих руд і золота, а також лужних каолінів і опоки. Під час конкурентної боротьби загальна вартість лотів зросла в шість разів – з 6,5 до 38,4 мільйона гривень, повідомляють Патріоти України.

Вперше за всю історію України Державна служба геології та надр запропонувала золоторудний лот на відкриті електронні торги. Ділянку для геологічного вивчення та дослідно-промислової розробки строком на 5 років придбало ТОВ «Спис Україна».

«Ми проводим велику роботу, щоб формувати цікаві пропозиції для ринку та залучати якомога більше гравців. Велика кількість учасників аукціонів створила сильну конкуренцію, що посприяло підвищенню кінцевоївартості лотів. У результаті проведених аукціонів Державний бюджет України отримає понад 38 мільйонів гривень», – прокоментував Роман Опімах.

Найбільше зростання продемонстрував лот із покладами марганцевих руд. За право користуватися надрами змагалося сім учасників. Вартість продажу лоту зросла в понад 53 рази – до 10 мільйонів гривень. Переможцем стала компанія Юнайдет Енерджі, яку пов'язують з Ігорем Коломойським.

«В Україні наявні значні поклади руд марганцю – доведені запаси становлять понад два мільярди тонн, а видобувається за рік близько чотирьох мільйонів тонн. Для потреб вітчизняної металургії країна імпортує марганець на 260 мільйонів доларів, – розповів очільник Служби. – Розробка наявних покладів дозволить задовольнити потреби національної промисловості та створити умови для його експорту».

Суттєве зростання ціни продемонстрували й інші лоти. Так ділянка «Магнум» з підземними водами здорожчала більше ніж у 21 раз, з 4697 гривень до 100 тисяч. Спецдозвіл на лужні каоліни ділянки «Орепи» продали за 5 мільйонів 780 тисяч гривень – зростання у 20 разів. Ціна 4 бурштиновихлотів підвищилася, в середньому, в 12,5 рази.

«Відкрита боротьба гравців ринку в черговий раз продемонструвала, що бізнес готовий чесно змагатися за право розробляти українські надра та вкладати кошти у видобувну галузь, — додав голова Державної служби геології та надр Роман Опімах.

Найбільший морський перевізник світу вирішив ліквідувати свій бізнес у Росії

п’ятниця, 3 травень 2024, 22:32

Данська логістична компанія A.P. Moller-Maersk Group відновила процедуру ліквідації своєї російської дочірньої компанії ТОВ «Maersk». Про це пише російський ресурс РБК, передають Патріоти України. У 2022 році, після початку російського вторгнення в Укр...

Зростання цін в Україні прискориться: Нацбанк оновив прогноз з інфляції

п’ятниця, 3 травень 2024, 15:45

Темпи зростання споживчих цін в Україні впали до 3,2% р/р у березні, що суттєво нижче прогнозу НБУ. Інфляція прискориться вже найближчим часом, передають Патріоти України з посиланням на "Інфляційний звіт" Національного банку України (квітень 2024 року...