Все зупинилося! Рекордні ціни на популярний продукт паралізували торгівлю на світовому ринку

Рекордне зростання світових цін на каву налякало покупців на цьому рику. Ф'ючерси (ціни продажів під зобов'язання придбати товар у вказаний час у майбутньому) на арабіку з листопада-2024 по березень-2025 злетіли вже на 70%. Це утримує обсмажувальників і посередників від покупок – вони бояться, що не зможуть переконати роздрібних торговців купити товар за такими цінами, передають Патріоти України.

Про це пише Reuters, посилаючись на заяви учасників з'їзду Національної кавової асоціації США. Зокрема, гендиректор ELCAFE CA в Еквадорі Ренан Чуейрі поскаржився, що цього сезону виробник розчинної кави не виконав план з продажу продукції.

"Велике зростання цін з'їдає грошовий потік клієнтів. Вони не мають грошей", – заявив Чуейрі. "Ніхто не хоче розоритися. Ніхто не купує каву для майбутніх поставок", – також розповів агентству брокер, який побажав залишитися анонімним.

Виконавчий директор великої американської обсмажувальної компанії також зазначив, що деякі його клієнти не впевнені, що зможуть продовжувати займатися бізнесом. "Вони не знають, чи зможуть вони продавати свій продукт за новими цінами", – сказав він.

Купувати дорогі зерна відмовляються, зокрема, супермаркети та продуктові мережі. Дійшло до того, що в деяких торгових точках в США вже не вистачало кави.

Подорожчання кави було спричинене зниженням виробництва у важливих регіонах вирощування цієї культури. Це призвело до зниження пропозиції, на тлі якої ціни й рвонули вгору.

При цьому аналітики очікують, що ціни на каву арабіка можуть впасти на 30% до кінця 2025 року. Ключова причина – можливий рекордний урожай у Бразилії наступного сезону. Друга – падіння попиту на тлі нинішніх рекордних цін.

Загалом ситуація з кавою нагадує нещодавнє зростання цін на какао, вартість якого за півтора року зросла на 175%. Проте, вже з кінця 2024 року на цьому ринку спостерігається поступове зниження цін.

Зарплати ростуть, але фахівців бракує: Ось у яких сферах в Україні найбільший попит на працівників

вівторок, 15 липень 2025, 17:57

В Україні наразі найбільше зростають зарплати у переробній промисловості, зокрема в легкій, метало- та деревообробці – це галузі, які забезпечують потреби оборонного сектору. Найбільший дефіцит кадрів спостерігаєтьсясеред технічних спеціалістів і будів...

Зростання цін і дефіцит дають про себе знати: Українцям розповіли, що відбувається з популярним продуктом

вівторок, 15 липень 2025, 17:22

В Україні очікується подорожчання молока-сировини. Причина – зростання цін на вершкове масло. Паралельно ж фіксується дефіциту сировини на внутрішньому ринку – через відновлення поставок до ЄС. Про це повідомили в Асоціації виробників молока. Там зазна...