Вже з січня перед "Газпромом" встане ще одна велика проблема - істотне збільшення транзитних платежів за прокачування газу. Москва буде змушена попросити допомогу в України. Справа в тому, що в цьому році обсяг законтрактованих потужностей через Україну становить 65 млрд кубометрів, а ось з січня 21 року - вже 40 млрд. Це було зафіксовано в надії, що до січня 2021 року запрацює "Північний потік-2", але він не заробив, повідомляють Патріоти України.
Санкції Сполучених Штатів зупинили будівництво. Тепер з'ясовується, що дефіцит потужностей щодо прокачування становить приблизно 20-25 млрд кубометрів. Фактично для Росії складається драматична ситуація: "Газпром" десятки мільярдів доларів викинув на будівництво нових трубопроводів і в підсумку опинився перед дефіцитом транзитних потужностей. Але це і є видимий показник ефективності управління. В результаті тепер доведеться бронювати додаткові потужності поставок газу через Україну, сплачуючи за них додаткові і великі гроші, номіновані в доларах. Причому авансом, відповідно до передбаченого контрактом Росії доведеться заплатити гроші вперед.
"Геніальна політика Міллера і його безпосереднього шефа Путіна", - констатує ситуацію російський експерт Ель Мюрид. Раніше, рівно рік тому, в листопаді 2019 року "Газпром" направив Україні лист з офіційною пропозицією або продовжити поточну операцію з постачання газу в країну для власних потреб і для транзиту в Європу, або підписати нову річну угоду, повідомив російський експортер газу.
10-річна угода між Росією і Україною, які знаходяться в протиріччі з моменту анексії Москвою Криму в 2014 році, минає 31 грудня. Росії був потрібен час, щоб закінчити будівництво трубопроводів в обхід України, щоб продовжити експорт газу в Європу, її найбільший ринок, без поставок через свого сусіда. Без продовження угоди тисячі домогосподарств на континенті опинилися б під загрозою браку газу в зимовий сезон. Українська енергетична компанія "Нафтогаз" не відразу відповіла на запит. Раніше країна заявляла, що вважає за краще визначеність довгостроковій угоді і не погодиться на короткострокову угоду, яка потрібна Москві.
Контрольований державою "Газпром" також заявив в понеділок, що він запропонував відмовитися від судових позовів і зустрічних позовів з боку України і Росії в якості попередньої умови для укладання угоди. Нафтогаз заявив, що йому належить компенсація за те, що «Газпром» не прокачує певний обсяг газу в рік через Україну і платить занадто мало за те, що він відправив по трубопроводах країни. Президент Росії Володимир Путін також заявив, що арбітражні позови по угоді повинні бути відхилені, назвавши це "нонсенсом". У Брюсселі пройшло кілька раундів газових переговорів. У 2018 році році «Газпром» поставив до Європи понад 200 мільярдів кубометрів (мільярдів кубометрів) газу, з яких 87 мільярдів кубометрів пройшли через Україну, що принесло Києву цінний транзитний дохід.
Тариф на електроенергію, який був встановлений в Україні, діятиме протягом поточного опалювального сезону. Уряд не має планів щодо його збільшення. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко під час "Години запитань до уряду" 17 січня, переда...
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...