Виплати отримають не всі? В Україні проведуть масштабну пенсійну реформу

В Україні в проєкті Стратегії демографічного розвитку анонсують проведення пенсійної реформи. Деталі реформи не розголошують, однак зміни в пенсійній системі виглядатимуть радше не як глобальна реформа, а як корекція допущених раніше помилок, що має зробити її зрозумілою для пересічного громадянина, передають Патріоти України.

Серед необхідних кроків: збільшення єдиного соцвнеску з 22% до 27%, та збільшення внесків ФОП (зараз вони платять мінімальний внесок). Про це Юрій Ганущак, директор Інституту розвитку територій.

"Що простішою, зрозумілішою та логічнішою буде така система, то краще її сприйматиме суспільство, то більшими будуть шанси на її успішне запровадження. Саме тому варто кинути погляд на практики забезпечення гідної старості до впровадження сучасних пенсійних систем", – пояснює він. Для цього, на думку Ганущака, потрібно зробити декілька кроків:

  • "Брутизація" зарплат – переведення внесків із нарахувань на фонд оплати праці безпосередньо в "тіло" зарплати.
  • Перехід на облік не за зарплатою, а за внесками.
  • Перехід на чітку формулу розрахунку пенсії з урахуванням актуарного віку.
  • Розділення ЄСВ на внески в окремі фонди.
  • Розділення пенсійного фонду як джерела виплат страхових пенсій та соціальної допомоги у зв’язку зі старістю.
  • Політичним рішенням має стати збільшення частки відрахувань від зарплати принаймні до 27% для отримання коефіцієнта заміщення на рівні 0,5.
  • Також слід переглянути розміри обов’язкових відрахувань від ФОПів. Нинішні внески від мінімальної зарплати не відповідають ані реальним можливостям, ані очікуванням людей, які мають активну життєву позицію.

"Життєвий цикл супроводжується втручанням держави в кожній його фазі – допомогою при народженні, захистом неповнолітніх, стимулюванням народжуваності, захистом ринку праці від недобросовісної конкуренції та свавілля роботодавців, забезпеченням гідної старості. І водночас держава має перейти від політики менторства до політики стимулювання раціональної поведінки людини для досягнення нею успіху та задоволення життям у власній країні", – зазначає автор.

Це вже «зрада» – чи ще ні?

субота, 5 жовтень 2024, 17:55

Стосовно повідомлення про нібито пропозицію Зеленського визнати за росією окуповані території в обмін на... "гарантії НАТО". Тепер про критичне. Financial Times пише, що Зеленський привіз на Захід пропозицію де факто погодитись із окупацією українських...

Всі українці стануть бідніші? 55% компаній не зможуть компенсувати підвищення військового збору працівникам

субота, 5 жовтень 2024, 10:28

Це демонструють результати експрес-опитування Європейської Бізнес Асоціації серед членських компаній щодо потенційного збільшення податкового навантаження на роботодавців. Зміни можуть вступити в силу у разі прийняття законопроєктів №11416-д про внесен...