Вистачить на кілька тисячоліть: На Одещині знайшли альтернативу "Артемсолі"

Через бойові дії в Україні виник дефіцит солі. Адже основний постачальник "Артемсіль" розташований на лінії фронту – в Соледарі Донецької області. На Одещині вже пропонують варіанти виходу з цієї складної ситуації, щоб українці були забезпечені сіллю і щоб не піднімались ціни. Радять розпочати розробку інших альтернативних родовищ, передають Патріоти України.

Солі з Одещини вистачить на кілька тисячоліть

В Одеській області є одне з найбільших родовищ – Ізмаїльське. Воно розташоване на півдні регіону, між озерами Катлабух та Китай. Його називають майже невичерпним. Адже запаси оцінюють у 4 мільярди тонн. Цього Україні вистачить на кілька тисячоліть.

За словами, професора кафедри загальної геології Одеського національного університету імені І.І. Мечникова Володимира Кадуріна, саме зараз настав час розробляти Ізмаїльське родовище. "Воно цілком може замінити Артемівське та Слов'янське. Якщо ситуація в районі Соледара тривалий час залишатиметься такою самою, то треба розробляти Ізмаїльське", – розповів науковець.

При цьому він попередив заздалегідь про можливі труднощі в роботі. Адже глибина залягання кам'яної солі там понад сто метрів. Доведеться копати глибокі шахти. Кадурін заспокоїв, що це відома практика.

Сіль для Одещини

За словами вченого, дефіцит солі лише для Одеси можна покрити, якщо відновити видобуток на Куяльницькому лимані. Його зупинили в 1931 році.

"Метод дуже простий. Там є лагуна, створена ще XVII столітті, туди запускається ропа – солона вода Куяльника. Лагуна перекривається і через деякий час сонце випарує воду. Щоправда, таким чином сіль можна отримувати лише влітку", – пояснив Кадурін.

На Одещині є й інші лимани, де в давнину добували сіль. Мовиться про бессарабські. Про них нагадав завідувач науково-дослідного відділу національного природного парку "Тузловські лимани" Іван Русєв.

"Сіль активно стали добувати на лимані Бурнас і згодом з'явилося село Тузли. Воно й отримало свою назву від тюркського слова "туз" – сіль. Для керівництва соляними промислами створили контору соляного управління", – сказав Русєв.

В Україні незабаром подешевшає бензин: Експерти сказали на скільки

середа, 29 червень 2022, 11:30

В Україні через збільшення обсягів імпорту пального незабаром знизяться ціни на нього. Такий прогноз озвучили експерти, опитані Forbes.ua, передають Патріоти України. За даними аналітика Upeco Олександра Сіренка, у порівнянні з травнем поставки дизелю ...

Деякі українці можуть отримати по 2200 грн від Червоного Хреста: Як це зробити

середа, 29 червень 2022, 7:45

"ПриватБанк»"розпочинає виплати від міжнародних організацій українцям, які постраждали внаслідок військового вторгнення Росії, передають Патріоти України. Заявку на виплату грошової допомоги можна подати онлайн через платформу «Допомога» та представниц...