Вивезли усе до крихти? Україна ризикує закупити у Туреччину борошно із власного чи російського зерна

Україна купує у Туреччини борошно, зроблене з російського чи навіть українського зерна, стверджує експерт аналітичного кластеру "Українська фабрика думки" Ганна Ковальчук. Вона стверджує, що саме ці країни є основними зерновими постачальниками Туреччини, передають Патріоти України.

Таке припущення вона висловила у себе в Facebook. За її словами, у сезоні 2020/21 Україна та Росія забезпечили 95% усіх постачань зерна до Туреччини. Зокрема, каже експертка, 42% всього російського агроекспорту до Туреччини припало на пшеницю. Крім Росії ж основним постачальником пшениці до Туреччини, за її словами, є Україна.

"Чи буде надмірно сміливим припустити, що "турецьке борошно" не зовсім турецьке? Адже на Росію та Україну в сезоні 2020/21 припало 95% усіх поставок. І тоді виходить, що це борошно ми купили самі у себе, тільки дуже дорожче", – зазначила Ковальчук. Зі свого боку, зазначимо: офіційно закупівля Україною у Туреччини борошна не підтверджена. В останньому звіті Державної митної служби (за грудень 2021) ця інформація відсутня.

У Туреччині – неврожай зернових

На підтвердження свого припущення Ковальчук розповідає, що у 2021 році у Туреччині з квітня по червень встановилася занадто посушлива, "навіть для тамтешніх" широт, погода. За її словами, внаслідок цього країна дуже недобрала зерна. Зокрема, урожай пшениці зменшився на 14% порівняно з минулим роком і склав 17,7 млн тонн

"Внутрішнє ж споживання оцінюється щонайменш, у 19 млн тонн (є оцінки і на рівні 22 млн тонн). З огляду на це, формування експортного надлишку виглядає, м'яко кажучи, малоймовірним", – зазначила експертка.

Україна продовжує нарощувати продаж зерна

Україна продовжує нарощувати імпорт зерна. Так, станом на 17 січня, зернових і зернобобових культур продано понад 35 млн тонн. Це на 1,872 млн тонн більше, порівняно з 6 січня 2022 року. І на 7,5 млн тонн більше, ніж на аналогічну дату минулого року.

Про нарощування продажів повідомила пресслужба Мінагрополітики. Зокрема, на 28% було збільшено експорт української пшениці – до 16,345 млн тонн (порівняно з аналогічним періодом 2021-го). Крім цього збільшився продаж:

  • ячменю – на 37%, до 5,341 млн тонн;
  • кукурудзи – на 13%, до 12,99 млн тонн.

Також продано 146,8 тис. тонн жита. Це у десятки разів перевищує минулорічний показник у 1,7 тис. тонн.

Хліб можуть почати пекти з фуражного борошна

Експерт у галузі сільського господарства Лариса Гук припускає, що в умовах, що склалися, пекарі можуть свідомо піти на зниження якості своєї продукції – і почати пекти хліб з низькоякісного борошна. Понад те, у хід цілком може піти і фуражне зерно.

За її словами, в Україні є ще майже небагато пшениці 3-го класу. "Не ідеально, але все ж таки. Плюс фураж (а що ви хотіли?)", – відзначила вона в матеріалі для ZN.UA.

Попри обстріли та блекаути, мобілізацію та міграцію: За підсумками 2024 року Україна перевершила довоєнний показник ВВП на душу населення

субота, 18 січень 2025, 12:45

Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...

Може опинитись на межі банкротства: Відомий європейський економіст озвучив прогноз, коли РФ чекає крах

субота, 18 січень 2025, 12:30

Шведський економіст та дипломат Андерс Аслунд вважає, що Росія може вичерпати свої ліквідні фінансові резерви до осені 2025 року. Це потенційно може призвести до фінансової кризи, передають Патріоти України. Як пояснює видання MSN, Аслунд зазначає, що ...