Вивезли усе до крихти? Україна ризикує закупити у Туреччину борошно із власного чи російського зерна

Україна купує у Туреччини борошно, зроблене з російського чи навіть українського зерна, стверджує експерт аналітичного кластеру "Українська фабрика думки" Ганна Ковальчук. Вона стверджує, що саме ці країни є основними зерновими постачальниками Туреччини, передають Патріоти України.

Таке припущення вона висловила у себе в Facebook. За її словами, у сезоні 2020/21 Україна та Росія забезпечили 95% усіх постачань зерна до Туреччини. Зокрема, каже експертка, 42% всього російського агроекспорту до Туреччини припало на пшеницю. Крім Росії ж основним постачальником пшениці до Туреччини, за її словами, є Україна.

"Чи буде надмірно сміливим припустити, що "турецьке борошно" не зовсім турецьке? Адже на Росію та Україну в сезоні 2020/21 припало 95% усіх поставок. І тоді виходить, що це борошно ми купили самі у себе, тільки дуже дорожче", – зазначила Ковальчук. Зі свого боку, зазначимо: офіційно закупівля Україною у Туреччини борошна не підтверджена. В останньому звіті Державної митної служби (за грудень 2021) ця інформація відсутня.

У Туреччині – неврожай зернових

На підтвердження свого припущення Ковальчук розповідає, що у 2021 році у Туреччині з квітня по червень встановилася занадто посушлива, "навіть для тамтешніх" широт, погода. За її словами, внаслідок цього країна дуже недобрала зерна. Зокрема, урожай пшениці зменшився на 14% порівняно з минулим роком і склав 17,7 млн тонн

"Внутрішнє ж споживання оцінюється щонайменш, у 19 млн тонн (є оцінки і на рівні 22 млн тонн). З огляду на це, формування експортного надлишку виглядає, м'яко кажучи, малоймовірним", – зазначила експертка.

Україна продовжує нарощувати продаж зерна

Україна продовжує нарощувати імпорт зерна. Так, станом на 17 січня, зернових і зернобобових культур продано понад 35 млн тонн. Це на 1,872 млн тонн більше, порівняно з 6 січня 2022 року. І на 7,5 млн тонн більше, ніж на аналогічну дату минулого року.

Про нарощування продажів повідомила пресслужба Мінагрополітики. Зокрема, на 28% було збільшено експорт української пшениці – до 16,345 млн тонн (порівняно з аналогічним періодом 2021-го). Крім цього збільшився продаж:

  • ячменю – на 37%, до 5,341 млн тонн;
  • кукурудзи – на 13%, до 12,99 млн тонн.

Також продано 146,8 тис. тонн жита. Це у десятки разів перевищує минулорічний показник у 1,7 тис. тонн.

Хліб можуть почати пекти з фуражного борошна

Експерт у галузі сільського господарства Лариса Гук припускає, що в умовах, що склалися, пекарі можуть свідомо піти на зниження якості своєї продукції – і почати пекти хліб з низькоякісного борошна. Понад те, у хід цілком може піти і фуражне зерно.

За її словами, в Україні є ще майже небагато пшениці 3-го класу. "Не ідеально, але все ж таки. Плюс фураж (а що ви хотіли?)", – відзначила вона в матеріалі для ZN.UA.

GAME OF CHICKEN / ГРА В БОЯГУЗА

четвер, 21 листопад 2024, 22:25

Демонстративний запуск росіянами балістичного носія ядерної зброї по Україні, відповідні попередження посольства США напередодні, повернення ядерної риторики у марення кремлівських безумців, – викликають в памʼяті суспільствознавчі студії. "Текст трохи...

Напевно, тому що "санкції не працюють": Найбільша алмазодобувна компанія РФ закриватиме рудники

четвер, 21 листопад 2024, 21:41

Російська алмазодобувна компанія «Алроса» планує скоротити витрати на співробітників і видобуток на тлі кризи в галузі, призупинити розробку найменш рентабельних активів. Про це повідомляє The Moscow Times, передають Патріоти України. «Алроса», один із...