З архіву ПУ. Москва кусає лікті: Поки "Турецький потік" тупцюється на місці, Ердоган відкриває Трансанатолійський газопровід з Азербайджану в ЄС

Трансанатолійський газопровід (TANAP) під'єднали до Трансадріатичного трубопроводу (ТАР) в районі Іпсала турецької провінції Едірне. На урочистій церемонії під'єднання президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган сказав, що проєкт TANAP - це насамперед символ історичної дружби між Туреччиною і Азербайджаном, повідомляють Патріоти України 30 листопада 2019 року з посиланням на Anadolu.

"Необхідно підкреслити, що TANAP - це регіональний проєкт, спрямований на зміцнення миру в регіоні. Сьогодні ми стаємо свідками історичного моменту для наших країн і регіону", - сказав Ердоган.

Загальна протяжність TANAP становить 1850 км. Це ділянка енергетичного коридору з Азербайджану в Європу загальною протяжністю 3500 км.

Первісна пропускна здатність трубопроводу TANAP, як очікується, складе 16 мільярдів кубометрів газу в рік. З них 6 млрд кубометрів азербайджанського газу постачатиметься до Туреччини, а ще 10 млрд - далі до Європи.

Завдяки будівництву нових компресорних станцій цей показник виросте до 24 мільярдів кубометрів на рік, і в майбутньому газопровід планують вивести на проектну потужність в 31 млрд кубометрів газу в рік, кажуть у компанії TANAP.

Трансадріатичний трубопровід (TAP) протяжністю 870 км починатиметься у Комотіні в Греції і протягнеться до Апулії в Італії через Албанію. Він буде використовуватися для транспортування газу з родовища Шах Деніз II в Каспійському морі.

Очікується, що газ із Азербайджану не надійде до Європи до жовтня 2020 року через затримки в допрацюванні трубопроводу TAP в Італії, заявляв керівник TANAP.

Розробка Південного газового коридору на 40 мільярдів доларів є головним кроком у зусиллях Євросоюзу щодо забезпечення поставок газу та зменшення його залежності від існуючих джерел, таких як Росія та Норвегія.

Українські військові можуть отримати шість видів доплат - розʼяснення Міноборони

вівторок, 7 травень 2024, 9:47

Ці додаткові виплати є щомісячними і обчислюються пропорційно часу виконання бойових завдань. Детальніше про кожну з доплат "Укрінформу" розповіла заступниця міністра оборони України Наталія Калмикова. Додаткова винагорода у розмірі 100 тисяч гривень. ...

В українців почнуть забирати землю: Що потрібно оформити і які нюанси варто знати

вівторок, 7 травень 2024, 8:50

В Україні землю, на яку не оформлено право власності (невитребувана земельна частка), почнуть віддавати місцевим громадам. Початися цей процес має 1 січня 2025 року. Таким чином, українці або їхні спадкоємці, які не отримали відповідних документів, вв...