Генеральний директор інвесткомпанії Concorde Capital Ігор Мазепа заявив у травні 2019 року, що найбільший німецький виробник будівельних матеріалів HeidelbergCement пішов з українського ринку через корупцію. Таке припущення Мазепа висловив в інтерв’ю KRYM, передають Патріоти України.
За його словами, для зведення нового заводу будь-якої потужності необхідно витратити мінімум 200 млн євро. Іноземні компанії зайшли в Україну на початку 2000-х років, коли обсяг ринку був менший, але тепер вони змушені продавати заводи через корупцію.
«Бо прийшов якийсь сраний смердючий інспектор, попросив хабара за те, щоб продовжити ліцензію на кар’єр. Йому ввічливо відмовили, кажуть: “Ти чого, ми взагалі німецькою розмовляємо і взагалі не розуміємо, про що ти”. Ну ні, так ні. Розвернувся і пішов», – розповів Мазепа.
Він зазначив, що HeidelbergCement не отримала продовження ліцензії і втратила 15 млн євро EBITDA, які могла заробити. Втім, ліцензію вдалося повернути ще до закриття угоди.
«Інспектор отримав на руки. Ми це зробили публічно. З’явилося ще два-три таких інспектора, які теж отримали на руки. Ми відкрита компанія і не соромимося про це говорити», – зізнався гендиректор Concorde Capital.
Також він розповів, що для німецької компанії було принципово закрити операцію до кінця року.
«Я був, я так розумію, одним з небагатьох, хто міг дозволити взяти на себе цей ризик і заплатити… Я вклав свої гроші і ще подзвонив одному своєму другові», – сказав Мазепа, але конкретну суму угоди називати відмовився.
У Concorde Capital наголосили, що Ігор Мазепа озвучив своє припущення щодо виходу HeidelbergCement з українського ринку, а не позицію німецької компанії.
Великі відсоткові ставки в банках Росії змусили російських підприємців шукати гроші у сусідніх державах. "Сбербанк" запропонував російським компаніям брати кредити в Білорусі, де працює дочірній банк. Про це пише The Moscow Times, передають Патріоти Ук...
Представники Болгарії та Румунії вимагають захисту від імпорту дешевого меду з України. Від занизької закупівельної ціни на мед страждають і самі українські пасічники. За їхніми словами, відвантажувати продукт оптовикам восени-2024 доводиться від 55 гр...