Російський "Газпром" ліквідував дочірню компанію Shtokman Development AG, яка займалася проектом розробки і введення в експлуатацію Штокманівського родовища на шельфі Баренцева моря - газоконденсатного родовища, яке вважається одним з найбільших у світі, з розвіданими запасами в 4 трлн кубометрів. Про це військово-політичний експерт Олександр Коваленко (Злий Одесит) пише на своїй сторінці в Живому журналі, повідомляють Патріоти України 22 червня 2019 року.
За його словами, на таке рішення "Газпрому" вплинув ряд факторів. По-перше, сланцевий бум у США і експансія їх зрідженого природного газу (ЗПГ) на ринок. По суті, розробка і видобуток на Штокманівському родовищі не склали б конкуренцію дешевому, в порівнянні з російським, ЗПГ зі США.
По-друге, санкції, через які партнери "Газпрому" по розробці Штокманівського родовища - французька Total і норвезька Statoil - відмовилися від співпраці, тим самим позбавивши російську монополію доступу до необхідних технологій. У самій же Росії немає технологій і обладнання для розробки даного шельфу.
Таким чином, "Газпром" опинився в черговий раз за бортом світових тенденцій. Не бачити йому експортного потенціалу СПГ США, так само як і можливості освоювати настільки жаданий і багатий шельф, резюмує військово-політичний експерт.
Ціни на нафту марки Brent впали більш ніж на 1% до найнижчого рівня за майже чотири місяці. Вартість чорного золота продовжує падати на тлі того, що все більше нафтових танкерів готуються вийти з Ормузької протоки, передають Патріоти України з посиланн...
Московський нафтопереробний завод Газпром нефти, який двічі потрапив під удари безпілотників у червні, не зможе відновити роботу найближчим часом. Про це повідомляє Reuters з посиланням на два джерела, знайомі з планами підприємства, передають Патріоти...