З архіву ПУ. В Україні бум фальшивої валюти, на "гачок" потрапляють навіть банки: Які купюри підробляють

В Україні, за даними Нацбанку, 75% всіх фальшивок в іноземній валюті - це долари, при цьому 96% підробок - 100-доларові купюри, передають Патріоти України у травні 2020 року.

Примітно, що долари підробляють у всьому світові, і для багатьох злочинців – це став прибутковий бізнес. Причому замовити підробку можна в інтернеті: всі необхідні контакти є у Darknet (сегмент інтернету, де проводиться велика частина незаконних операцій), а домовитися про покупку фальшивок – у Telegram.

"Валюта" оплачується біткоїнами, її доставляють просто поштою. Найчастіше платити потрібно близько 30% номіналу. Тобто за 100-доларову купюру просять $30", – йдеться у статті.

При цьому варто відзначити якість роботи фальшивомонетників. Одна зі співробітниць відділу бухгалтерії великої української компанії розповіла про фальшиву 100-доларову купюру, яка попалася їй під час обміну валюти. Навіть маючи навички визначення автентичності валюти, не змогла самостійно розпізнати фальшивку. Навіть більше, і спеціальна машинка для підрахунку коштів, яка повинна сигналізувати про несправжні гроші, пропустила псевдокупюру.

Незважаючи на те, що фальшиві гроші можуть попастися навіть у касах банків, легальні фінансові установи залишаються найнадійнішим продавцем валюти. У банків є більше можливостей виявити несправжні гроші.

Разом з тим, у НБУ заявили, що загальна ситуація з фальшивими грошима далека від критичної, і згідно з оцінками банкірів, це скоріше виняток з правила.

Якщо вам дали 1000-гривневу купюру - не спішіть класти її до гаманця: У НБУ розповіли, що треба перевіряти і чому

середа, 23 червень 2021, 8:26

Кількість фальшивих гривневих купюр за рік зросла майже вдвічі. Тому й не дивно, що все частіше люди стають жертвами шахраїв. Особливо, коли мова йде про купюри великих номіналів. На сторінці Facebook Музею грошей Національного банку України розповіли,...

Енергетика після припинення закупівель у держави-агресора: Українські АЕС у червні виробили електроенергії на 7% більше за прогноз

вівторок, 22 червень 2021, 22:23

Виробництво електроенергії на атомних електростанціях (АЕС) за 1-21 червня збільшилось на 6,7% до 4,4 млрд кВт годин порівняно з прогнозним планом, повідомляють Патріоти України з посиланням на системного оператора НЕК "Укренерго". За прогнозним баланс...