З архіву ПУ. В Україні бум фальшивої валюти, на "гачок" потрапляють навіть банки: Які купюри підробляють

В Україні, за даними Нацбанку, 75% всіх фальшивок в іноземній валюті - це долари, при цьому 96% підробок - 100-доларові купюри, передають Патріоти України у травні 2020 року.

Примітно, що долари підробляють у всьому світові, і для багатьох злочинців – це став прибутковий бізнес. Причому замовити підробку можна в інтернеті: всі необхідні контакти є у Darknet (сегмент інтернету, де проводиться велика частина незаконних операцій), а домовитися про покупку фальшивок – у Telegram.

"Валюта" оплачується біткоїнами, її доставляють просто поштою. Найчастіше платити потрібно близько 30% номіналу. Тобто за 100-доларову купюру просять $30", – йдеться у статті.

При цьому варто відзначити якість роботи фальшивомонетників. Одна зі співробітниць відділу бухгалтерії великої української компанії розповіла про фальшиву 100-доларову купюру, яка попалася їй під час обміну валюти. Навіть маючи навички визначення автентичності валюти, не змогла самостійно розпізнати фальшивку. Навіть більше, і спеціальна машинка для підрахунку коштів, яка повинна сигналізувати про несправжні гроші, пропустила псевдокупюру.

Незважаючи на те, що фальшиві гроші можуть попастися навіть у касах банків, легальні фінансові установи залишаються найнадійнішим продавцем валюти. У банків є більше можливостей виявити несправжні гроші.

Разом з тим, у НБУ заявили, що загальна ситуація з фальшивими грошима далека від критичної, і згідно з оцінками банкірів, це скоріше виняток з правила.

Чи буде перерахунок пенсій у 2025 році: Мінсоцполітики дало пояснення

неділя, 13 липень 2025, 6:56

В Україні не планують проводити додаткову індексацію пенсійних виплат до кінця 2025 року. Про це повідомила перша заступниця міністра соціальної політики Дар’я Марчак в інтерв’ю "Радіо Свобода", передають Патріоти України. За її словами, пенсії перерах...

Біженців з України можуть змусити повернути виплати: Ось у якій країні ЄС змінять правила

неділя, 13 липень 2025, 6:30

Від деяких українців, які отримали статус тимчасового захисту в Німеччині, за певних обставин можуть вимагати повернення отриманих від держави виплат. До таких наслідків може призвести рішення обраної у травні нової німецької влади змінити підхід до пі...