За два тижні не зробити: У ДТЕК пояснили, що потрібно для відновлення енергооб'єктів в Україні

В Україні пошкоджено 40% енергетичної інфраструктури і для її відновлення потрібен тривалий час. Про це заявив виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук в ефірі каналу "Еспресо", передають Патріоти України.

За його словами, два тижні на відновлення – "це дуже оптимістичний прогноз". "У нас 40% інфраструктури пошкоджено і їх не можна за два тижні відновити. Можливе часткове покращення, але ми точно не будемо жити так, як до початку обстрілів. По-іншому не може бути", - зазначив він.

Сахарук пояснив, чи можна захистити об'єкти енергетичної інфраструктури від російських ракет. "Щодо ракет - об'єкти цивільної інфраструктури не призначені, щоб витримувати ракетні удари. Вони розривають обладнання на шматки - це великі руйнації. А коли летять 4-8 ракет одночасно, їх збити всі ми не можемо", - сказав він.

Виконавчий директор ДТЕК назвав три пункти, необхідні для захисту цих об'єктів:

  • продовжувати нарощувати сили ППО;
  • забезпечувати цивільний захист нашого обладнання - від уламків чи вибухової хвилі;
  • створити ефективну систему управління щодо ліквідації наслідків обстрілів та підтримки енергетики.

"Це потрібно, щоб своєчасно створювати резерв, надавати необхідні кошти, розставляти пріоритети. Деякі підстанції можна швидко заживити і з великим ефектом, деякі - з меншим ефектом. Потрібна вертикаль влади, яка приймає рішення сьогодні, щоб отримати результат вже завтра. З третім є великі проблеми", - підсумував Сахарук.

"Енергоатом" не ремонтуватиме енергоблок, бо підрядник хоче зробити це "занадто дешево"

четвер, 28 вересень 2023, 18:59

Оператор всіх атомних електростанцій України держкомпанія НАЕК "Енергоатом" не встигне відремонтувати енергоблок №2 Хмельницької АЕС, щоб той працював взимку на повну потужність, передають Патріоти України. Як повідомляє народний депутат Ярослав Железн...

"єВідновлення": У "Дії" з’явилися сертифікати на придбання нового житла, але є нюанс

четвер, 28 вересень 2023, 18:25

У державному застосунку "Дія" з’явилися перші сертифікати в межах програми "єВідновлення" для придбання нового житла замість зруйнованого російськими окупантами. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль в Telegram, передають Патріоти України. Про...