Заборона пластикових пакетів у супермаркетах: Українцям загрожують штрафи, але є винятки

Відповідно до прийнятого Верховною Радою закону, обмежується оборот пластикових пакетів на території України, зазначають Патріоти України.

При цьому вводяться механізми стимулювання розвитку виробництва біорозкладаних пластикових пакетів, а також передбачена відповідальність за порушення вимог у сфері розповсюдження пакетів. Про це йдеться у відповідному законі.

Три етапи заборони пластикових пакетів

Перший етап - з 10 грудня вводиться обов'язкова реалізація пакетів за гроші, а безкоштовне розповсюдження забороняється. Ціни на пакети має визначити уряд. Другий етап починається з березня 2022 року - заборона поширення пакетів до 50 мікрометрів. Третій етап - з 1 січня 2023 року – заборона використання всіх пакетів до 50 мікрометрів.

Ціна одноразового пакета

Кабінет міністрів України має намір встановити мінімальні роздрібні ціни на пластикові пакети:

  • 2,00 гривні-без ручок (без бічних складок);
  • 2,50 гривні-без ручок (з бічними складками); з ручками (без бічних складок);
  • 3,00 гривні - з ручками (з бічними складками).

Штрафи за порушення

Поширення пластикових пакетів каратиметься штрафом:

  • від 1700 до 3400 гривень;
  • повторне порушення буде стягуватися штраф від 3400 до 8500 гривень.

Де дозволяється використання пластикових пакетів

Обмеження використання пластикових пакетів, яке вводиться з 10 грудня, буде поширюватися тільки на магазини і супермаркети і не стосуватиметься ринків, повідомляє прес-служба Європейської бізнес асоціації.

У той же час асоціація вважає, що повинні бути створені рівні, справедливі і прозорі правила ведення бізнесу в Україні, в тому числі і в частині заборони на використання пластикових пакетів. У ЄБА також повідомляють, що зараз бізнес не розуміє, яким чином здійснювати продаж таких пакетів, за якою вартістю і як здійснювати облік і звітність.

Заборона пластикових пакетів: що кажуть у Кабміні

В уряді звертають увагу на екологічні проблеми при використанні пластикових пакетів. "Немає технологій переробки такого одноразового пластику. Його можна вивезти на полігон, що заборонено і небажано. Інша альтернатива-його можна спалити, а спалення - це шкода навколишньому середовищу", - пояснює ТСН т.в.о. міністра захисту навколишнього середовища та природних ресурсів Руслан Стрілець.

Єдиний вихід в такій ситуації - просто перестати ними користуватися. Альтернативою целофану може стати біорозкладаний пакет.

Знову удар? Галущенко пояснив, коли можуть зрости ціни на електроенергію в Україні

субота, 18 січень 2025, 22:40

Тариф на електроенергію, який був встановлений в Україні, діятиме протягом поточного опалювального сезону. Уряд не має планів щодо його збільшення. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко під час "Години запитань до уряду" 17 січня, переда...

Попри обстріли та блекаути, мобілізацію та міграцію: За підсумками 2024 року Україна перевершила довоєнний показник ВВП на душу населення

субота, 18 січень 2025, 12:45

Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...