Заборона пластикових пакетів у супермаркетах: Українцям загрожують штрафи, але є винятки

Відповідно до прийнятого Верховною Радою закону, обмежується оборот пластикових пакетів на території України, зазначають Патріоти України.

При цьому вводяться механізми стимулювання розвитку виробництва біорозкладаних пластикових пакетів, а також передбачена відповідальність за порушення вимог у сфері розповсюдження пакетів. Про це йдеться у відповідному законі.

Три етапи заборони пластикових пакетів

Перший етап - з 10 грудня вводиться обов'язкова реалізація пакетів за гроші, а безкоштовне розповсюдження забороняється. Ціни на пакети має визначити уряд. Другий етап починається з березня 2022 року - заборона поширення пакетів до 50 мікрометрів. Третій етап - з 1 січня 2023 року – заборона використання всіх пакетів до 50 мікрометрів.

Ціна одноразового пакета

Кабінет міністрів України має намір встановити мінімальні роздрібні ціни на пластикові пакети:

  • 2,00 гривні-без ручок (без бічних складок);
  • 2,50 гривні-без ручок (з бічними складками); з ручками (без бічних складок);
  • 3,00 гривні - з ручками (з бічними складками).

Штрафи за порушення

Поширення пластикових пакетів каратиметься штрафом:

  • від 1700 до 3400 гривень;
  • повторне порушення буде стягуватися штраф від 3400 до 8500 гривень.

Де дозволяється використання пластикових пакетів

Обмеження використання пластикових пакетів, яке вводиться з 10 грудня, буде поширюватися тільки на магазини і супермаркети і не стосуватиметься ринків, повідомляє прес-служба Європейської бізнес асоціації.

У той же час асоціація вважає, що повинні бути створені рівні, справедливі і прозорі правила ведення бізнесу в Україні, в тому числі і в частині заборони на використання пластикових пакетів. У ЄБА також повідомляють, що зараз бізнес не розуміє, яким чином здійснювати продаж таких пакетів, за якою вартістю і як здійснювати облік і звітність.

Заборона пластикових пакетів: що кажуть у Кабміні

В уряді звертають увагу на екологічні проблеми при використанні пластикових пакетів. "Немає технологій переробки такого одноразового пластику. Його можна вивезти на полігон, що заборонено і небажано. Інша альтернатива-його можна спалити, а спалення - це шкода навколишньому середовищу", - пояснює ТСН т.в.о. міністра захисту навколишнього середовища та природних ресурсів Руслан Стрілець.

Єдиний вихід в такій ситуації - просто перестати ними користуватися. Альтернативою целофану може стати біорозкладаний пакет.

"Це показує наш інтерес": Ексголова ЦРУ розповів про особливий "підтекст" угоди про корисні копалини України та США

вівторок, 20 травень 2025, 9:08

Командувач Центрального командування США у 2008−2010 роках, Директор ЦРУ у 2011−2012 роках Девід Петреус інтерв'ю Radio NV заявив, що у нещодавно підписаній США та Україною угоді про корисні копалини є «підтекст з погляду безпеки», передають Патріоти У...

Світовий ринок достукався до України: Найбільші мережі вітчизняних АЗС знизили ціни на дизпаливо. Де здешевлення найбільше?

вівторок, 20 травень 2025, 8:56

Минулого тижня (з 12 по 19 травня) українські мережі АЗС знизили роздрібні ціни на дизельне паливо. Це відбулося внаслідок зниження гуртових цін на цей вид пального, повідомляє галузеве видання enkorr із посиланням на дані моніторингу Консалтингової гр...