Зачепить всіх: Британські супермаркети обмежують продаж соняшникової олії через війну в Україні

Деякі роздрібні мережі у Британії обмежують продаж соняшникової олії "в одні руки", адже через війну Росії проти України виникли перебої з поставками.Про це повідомляє ВВС, передають Патріоти України.

Так, наприклад, найбільша британська мережа супермаркетів Tesco дозволяє кожному клієнту придбати три пляшки соняшникової олії. Tesco каже, що обмеження є тимчасовим заходом, "щоб забезпечити доступність товару для всіх".

У інших мережах супермаркетів, Waitrose і Morrisons, кількість обмежена двома пляшками. Деякі мережі також обмежують продаж оливкової та ріпакової олії. При цьому частина мереж, зокрема Sainsbury's і Asda, доки не обмежують кількість олії, яку можуть купувати їхні клієнти.

Більшість соняшникової олії у Британії надходить з України, тож перебої в експорті привели до часткового дефіциту та збільшення попиту на альтернативи.

Експерт з продовольства Ґед Футтер каже, що покупці можуть бути впевнені, що існує багато альтернатив, коли справа доходить до кулінарної олії. Війна в Україні може призвести до того, що ци альтернатив стане дещо менше. Водночас він попередив, що соняшникова олія за декілька місяців може стати недоступною в магазинах через виснаження запасів.

Крім того, виявила дослідницька компанія Assosia, скорочення пропозиції соняшникової олії на ринку підвищила ціни на неї на близько 10% за пляшку об’ємом 1,5 л з січня. Для п’ятилітрової пляшки подорожчання становило 6%.

Свої гроші скінчились? Російський банк запропонував бізнесу їхати за кредитами до Білорусі

субота, 23 листопад 2024, 9:50

Великі відсоткові ставки в банках Росії змусили російських підприємців шукати гроші у сусідніх державах. "Сбербанк" запропонував російським компаніям брати кредити в Білорусі, де працює дочірній банк. Про це пише The Moscow Times, передають Патріоти Ук...

В ЄС злякалися дешевого меду з України: Що відбувається з цінами

субота, 23 листопад 2024, 8:58

Представники Болгарії та Румунії вимагають захисту від імпорту дешевого меду з України. Від занизької закупівельної ціни на мед страждають і самі українські пасічники. За їхніми словами, відвантажувати продукт оптовикам восени-2024 доводиться від 55 гр...