Президент України Володимир Зеленський підписав закон щодо додаткового регулювання ринку споживчих кредитів в Україні. Ставка по мікрокредиту не повинна перевищувати 1% на день, що є істотно нижчим, ніж середня ставка сьогодні (2,5%), передають Патріоти України.
Що зміниться
Як повідомив голова НБУ Андрій Пишний, необхідність трансформації ринку небанківських послуг, насамперед у сегменті мікрокредитування, назріла вже давно.
Як зазначив Пишний, ситуація зміниться, адже ухвалений закон має такі нововведення:
Закон про мікрокредити
Верховна рада 22 листопада ухвалила закон про додаткове регулювання ринку споживчих кредитів в Україні. Закон запроваджує показник "денна відсоткова ставка за споживчим кредитом", який не може перевищувати 1% на день від загального розміру кредиту; ставка включає всі витрати позичальника за кредитом.
Проблема мікрокредитів
Раніше в НБУ заявили, що фінансові компанії, які займаються мікрокредитуванням, свідомо обирають бізнес-модель надання своїх послуг уразливим верствам населення, які часто не усвідомлюють наслідків своїх дій.
У НБУ повідомили, що ставки за мікрокредитами фінансових компаній у середньому становлять 1500% річних. У НБУ пропонували обмежити ставки рівнем 0,8% на день. Сьогодні це значення для мікрокредитів становить у середньому 2,5%.
Кадровий дефіцит у Росії минулого року досяг 7,6% від загальної чисельності зайнятих – це 2,2 млн осіб із 27,2 млн. Такий рівень став рекордним за весь час спостережень із 2008 року. Про це свідчать дані Росстату, передають Патріоти України з посилання...
Brent торгується нижче $60 за барель, російський Urals купуватимуть ще на десяток доларів нижче. РРішення Саудівської Аравії збільшити видобуток нафти призводить до стрімкого падіння цін. Московія під загрозою глибокої кризи, подібної до колапсу 1990-х