Державна податкова служба (ДПС) України у 2024 році активно перевіряла фізосіб-підприємців (ФОП), які працюють із підакцизними товарами. В результаті таким ФОПам виписали штрафів сумарно на 141,7 млн грн, передають Патріоти України
У ФОП, так чи інакше пов'язаних із підакцизними товарами (алкоголь, тютюн, паливо, спирт, авто), проводилися два види перевірок – камеральні та фактичні. Про це свідчать дані "Опендатабот". Середня сума санкційних штрафів зменшилась у 2,5 раза порівняно з 2021 роком і становить 14,7 тис. грн.
Так, ДПС провела понад 16 тис. камеральних перевірок. За їхніми результатами було нараховано 9,5 млн грн штрафів, з яких узгоджено майже всю суму – 9,52 млн грн.
Камеральні перевірки ґрунтуються виключно на цифрах, зазначених у податкових деклараціях. Вони повинні виявляти у поданій звітності помилки, завищення чи заниження податків.
"Минулого року було зафіксовано найбільшу суму узгоджених штрафів за результатами камеральних перевірок – 21,96 млн грн. Це в 1,5 раза більше, ніж у 2021 році, при тому, що самих перевірок стало менше", – зазначають аналітики.Ще 132,2 млн грн штрафів передбачено рішеннями ДПС за результатами проведення перевірок "на місці". Це 8983 рішення про застосування фінансових санкцій – рекордна кількість за останні п'ять років.
"Для порівняння, у 2020-2021 роках у середньому приймалося по 5800 рішень на рік, при цьому загальна сума санкцій склала 210 млн грн на рік. Минулого року кількість рішень залишалася на тому ж рівні, проте загальна сума штрафів знизилася на 1,5 раза", – підрахували аналітики.
Фактичні перевірки проводяться за місцем роботи ФОПу. Їх проводять, щоб проконтролювати дотримання трудового законодавства, обіг готівки, наявність ліцензій тощо.
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...
Шведський економіст та дипломат Андерс Аслунд вважає, що Росія може вичерпати свої ліквідні фінансові резерви до осені 2025 року. Це потенційно може призвести до фінансової кризи, передають Патріоти України. Як пояснює видання MSN, Аслунд зазначає, що ...