Міжнародний консультант у сфері корпоративних фінансів, викладач Единбурзької бізнес-школи Іван Компан вважає інвестиції в українську нерухомість невигідними та надто ризикованими. Він наголошує, що прибутковість від таких вкладень низька, а сам ринок нестабільний. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на Delo.
«Я точно не прихильник української нерухомості. Я вважаю, що це дуже погана інвестиція. По-перше, дохідність бізнесу з продажу вторинної нерухомості після вкладення коштів на етапі «котлована» зараз складає десь 7-8% річних. Подібна дохідність в такому ризикованому бізнесі – це дуже мало. По-друге, гроші інвестора в нерухомість фактично заморожуються на два-три роки, поки будинок зводиться. По-третє, існують ризики того, що будинок буде недобудований. І останнє, – люди в Донецьку і Луганську теж інвестували в квартири, але з собою їх не забереш. Це повний неліквід», – зауважив Компан.
За словами консультанта у сфері корпоративних фінансів, всі інвестиції в Україні є дуже ризикованими: «Бо ми живемо в країні, яка сама по собі є величезним ризиком. Тому всі цінні папери, які випускаються в Україні, в тому числі ОВДП, військові облігації, корпоративні облігації, євробонди, мають величезний ризик».
Іван Компан вважає, що наразі в Україні немає фінансових активів, у які варто інвестувати. На його думку, жоден з активів не здатен забезпечити таку дохідність, яка змогла б перекрити існуючі ризики. Це стосується саме фінансових інвестицій, зауважив викладач бізнес-школи.
«Що стосується інвестицій у власний бізнес – там є більше можливостей для заробітку, але це не моя зона компетентності. В Україні небагато бізнесів, які, працюючи «в білу», можуть компенсувати існуючі ризики. Тому в Україні мало іноземних компаній. Якби вони бачили можливості заробити в Україні більше, ніж існує ризиків, вони б давно сюди інвестували. В результаті, обсяг прямих іноземних інвестиції в Україну, наприклад, в 10 разів менший, ніж в Польщу», – зазначив Компан.
В Україні всі підприємці на єдиному податку мають заплатити авансові внески з військового збору та єдиного соціального внеску, відзвітувати щодо найманих працівників, а представники 3 групи — подати декларації за 1 квартал цього року. Про це повідомил...
Президент США Дональд Трамп запровадив 10% мито на імпорт в США, що зачепило і Україну, яка експортувала до Штатів товарів на $874 млн у 2024 році. Очікується, що це призведе до подорожчання техніки Apple в Україні на 10-20% та вдарить по малих виробни...